Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli Park Sorununa Çok Güzel Çözüm: Mobil uygulama

Konular
22
Reaksiyonlar
0
[FONT=sans-serif]Merhaba arkadaşlar hafta sonu gittiğim bir avm de görmüş olduğum biz engelliler için park sistemine harika bir çözüm bulmuşlar artık bizim yerimize kolay kolay park edemiyecekler,bu sistemi tüm avm lerde görmek için kampanya gibi bişey başlatmalıyız yada yaygınlaşması için avm lere bilgi vermeliyiz. şimdi bu sistemi anlatayım.[/FONT]

[FONT=sans-serif]Gittiğim avm Mall of İstanbul [/FONT]
[FONT=sans-serif]bazı engelli park yerlerinin giriş yerlerine alttan yukarı çıkan babalar koymuşlar bu demirleride yerinden indirmek için android programdan freepark programını telefona indiriyoruz, programı başlatınca engelli kartımızın resmini yolluyoruz onaylanınca ,programı çalıştırp demir babaları aşağıya indiriyoruz ve sadece bize özel parkımıza giriyoruz,bir güzelliği daha var programın. Programı çalıştırınca o katta bulunan boş park yerlerinide bize gösteriyor uygulama bluetoth ile çalışıyor.
Bence muazzam bir uygulama şimdilik bazı noktalarında var bu özellik ama beğeniye göre çoğaltacaklarmış .
biz bu park sistemini tüm avm lere gidince ilgili kişilere anlatalım derim.[/FONT]

Mehmetyilmaz

Fuarda karşılaşmıştım bu firma ile. Bazı açmazları olmakla beraber böyle bir sisteme ihtiyaç duyulması, halkın bunu kültürel olarak edinememiş olması oldukça üzüntü verici.

Kullanımı oldukça basit olduğu söylenmişti. Bir de sistemin nasıl kullanılacağına ilişkin bir talimatname asılacağından bahsetmişlerdi.

Sistem çok basit telefona freepark programını indiriyon ,gelen ekrandan engelli kartın resmini çekip yollamanı istiyor hemen onaylanıyor zaten sonra programı tekrar çalıştırıyorsun bluetoth açmanı istiyor (yoksa park yerini bulamaz ve demirden babaları indiremezsin) açıyosun sana o kattaki bu sistemle çalışan park yerini gösteriyor sende oraya gidip okutuyorsun ve demir yada benzeri engel aşağıya iniyor sende oraya park ediyorsun.

Programı indirdim, harita üzerinden hangi noktalarda bu sistemin olduğunu görebiliyorsunuz. Mesela Ankarada Cepa'da görünüyor.

Son düzenleme:
Bulunduğunuz yerde olsun yada olmasın bu sistemi indirip ne kadar çok kayıt işlemi yapılırsa bu sistemin yaygınlaşması için o oranda katkımız olacaktır. OturanBoğa'nın bu konuda yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Mehmet Bey, programı indirmeye çalışıyorum şifre gelecek diyor, ancak her hangi bir şifre gelmiyor, bu programı indirmenin başka bir yolu var mı? teşekkürler

Çapa63

Evet banada şifre gelecek dedi gerçi geldi ama şifreyle bi işiniz olmuyor engelli park kartınızın resmini istiyor çekip yolluyorsunuz 5 dakka geçmeden onaylanıyor zaten bukadar.

gönülyarası

silip tekrar yükleyin .gelen şifre zaten biyere girilmiyor ,yada programı kapatıp tekrar açtığınızda ne diyor?

Şifre, telefon numarası onayı için sistem tarafından kısa mesaj olarak iletiliyor. Telefona gelen şifre program atrafından otomatik olarak alınıyor, siz sadece onay verip devam ediyorsunuz.

Programın sitesinde; kullanıcı sayısına 1000+ üstü olarak vurgu yapılmış.
Kullanıcı sayısının çoğalması, sistemin daha hızlı yaygınlaşmasına katkı sağlayacaktır.

Mehmetyilmaz

O gün akşamı yükledim oldu, düzeldi... Allah razı olsun bilgilendirdiğiniz için...
daimon

Haklısın, ben çevremdeki arkadaşlarıma söylüyorum yükletmeye başladım. Güzel bir uygulama, inşallah yaygınlaşır...

gönülyarası

nedemek ben teşekkür ederim ilgilenimte kullanmaya başladığınız için inşallah bu şekilde yaygınlaşır.

Üst Alt