Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli raporu almak için Amasya Devlet hastanesini tavsiye eder misiniz?

oxzd

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
45
Merhaba arkadaşlar,
Birçok kişi Amasya devlet hastanesini. Rapor vermediğibi düşük rapor verdiğini söyledi doğruluğumu varmıdır

@oxzd,
üstad sanırım sizin raporunuz yeni tarihli haziran 2024 51 idi itiraz süreniz dolmuş şimdi 6 ay beklemeniz gerek yada dokturunuzun sevki ile yeni rapora başvurabilirsiniz fakat oran % 51 olarak gelme olasılığı yüksek ,elinizde gerekli tahlil vs sonuçlar olduktan sonra kitaba göre oran verir doktorlar

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
valla dostum bizim ülkede böyle sağlık sistemi olduğu sürece fizana da gitsen rapor alamazsın ben tam 3 kere heyete girdim yüzde 40 üstü rapor alamadım sistem sıkıntlı hastane değil..!!!!

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
Tokat ve Samsun, 51 olan raporumu 23'e düşürdü. Karadeniz bence sıkıntı...

Hocam ömrümce kolay kolay kimseye beddua etmedim. Vermemek için bahane üretti, o kadar. Allah iki cihanda iki yakasını bir araya getirmesin. Araya torpil, rüşvet koymadan sade vatandaş olarak işimizi halledemiyoruz, hemen sepetliyorlar. Küfür etmek istemiyorum. Adam (!) resmen yanlış verilmiş böyle bir oran yok dedi...

Cimer'e şikayet etsem sağlık bakanlığı şikayeti ilgili hastaneye iletiyor, cevabı şikayet ettiğin hastanenin başhekimliği cevaplıyor. Hata kabul ederler mi sence?

o hastane için daha sıkınti cimerden bir sansini dene önüne geçerli açıklama sunsunlar 51 nasil 23 oldu tetkiklerde ve gözle gözüken iyileşme mi var yok diyorsunuz bence şansınızı deneyin

Ben daha önce buradan konuşmuştum. Doktor kanaati olduğu için herhangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum hocam. Tekerlekli sandalyeyle girsem sorun olmayacaktı sanki...

@AHMET FATİH ERYILMAZ,

Hocam tabloya göre verilmiyor ki. Şimdi şöyle tecrübemi anlatayım. Bir branşa girdim kurulda. İçerdeki doktor inanılmaz anlayışlı, kibar, halden anlayan birisiydi. Raporlarıma baktı, size şu testler yapılmamış ama bu hastalıkta bunlar zaten oluyor, diğer testlerde bunu doğrulamış o yüzden doğrudan bir test olmasada şu puan verilebilir diyip puan vermişti. Aslında test yapılsa zaten pozitif gelicekti, sonrasında puanı alabilirdim ama hali hazırda yaptırmamış olmamı bahanede sunabilirdi. O bunu tercih etmedi. O braştan sonrakı branş doktoru, elimde 3-4 epikriz, 2-3 ayrı rapor ve 3 senedir tedavi almama rağmen, bunların bir tanesine bile bakmadan, bana en baştaki tanının yeteri kadar doğrulanmadığını bahane ederek 0 verdi. Tanıyıda özel ve devlet ayrı ayrı zamanlarda doğrulatıp tedaviye başlamıştım, yanlış veya eksik olma ihtimali yok...

Ek olarak sonrasında böyle bir olay olduğunu diğer doktorlarıma bildirdim. İmkani yok olmamasının, hemen genetik test hem kan testi doğrulamışsın zaten, yinede bi tekrar bakalım diye bana ilaçları 3 hafta bıraktırıp teste soktular. Tekrardan 2 test yaptılar ikisinde tekrar hastalık doğrulandı. Yani anlayacağınız sistem o kadar yoruma dayalı, insan faktörüne bağlı ki, denk geldiğiniz doktor insanlıktan nasibini almamış ise, demiri büküp size hakkınız olanı vermemeyi seçebiliyor.

@mvagusta,

Aynen öyle. Konu niyeyse benim 2023’te açtığım ilk konu ile birleştirilmiş. Orada yazılana bakarsanız, olay tamamen doktorun yorumuna bağlı.

Üst Alt