Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli raporu çıkardım, hangi sosyal desteklerden yararlanabilirim?

M.Ozan

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
2
merhaba
engelli raporuna başvurdum devlet hastanesi % 62 oran verdiler. bende
uyku apnesi raporumu 1 aylık osada kabul etmediler başka hastaneden diye burada tekrar yatman lazım dediler.kalpde de verilen oranı az buldum % 35 verdi.
devlet hastanesine gitme sebebim raporun hemen cıkar dedıler. dedıkleri gıbı sabah gııtım ögleden sonra rapor % 62 çıktı.
il saglık bakanlıgına gittim itiraz ardından tedavilerimi oldugum hastaneye istek istedim.yaklaşık 45 gün sonra yani bugün % 84 oranında raporum çıktı.
İÇ HASTALIKLARI : E66.9 - OBEZİTE, TANIMLANMAMIŞ, E78.4 - HİPERLİPİDEMİ, DİĞER, E11.9 -
İNSÜLİN BAĞIMLI OLMAYAN DİYABETES MELLİTÜS, KOMPLİKASYONLARI OLMAYAN %42
FIZIKSEL TIP VE REHABILITASYON : M51.9 - İNTERVERTEBRAL DİSK BOZUKLUKLARI, %14
TANIMLANMAMIŞ
KARDIYOLOJI : I25.1 - ATEROSKLEROTİK KALP HASTALIĞI %50 8 stent 5 anjio var
NÖROLOJI : G47.3 - UYKU APNESİ %35
5 yıldır herhangi bir işte çalışamıyorum. emekli olamıyorum yaklaşık 1000 prim gün eksik.nerelere başvurmam lazım yardım ve diger konularda
yol gösterir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

öncelikle geçmiş olsun , sosyal haklar olarak engelli kimlik kartı oranınız 84 raporda ortopedik işaretli mi ? şayet evet ise otv indirimli araç ( kodlu ehliyet gerekli) vergi indirimi başvurusu yapabilirsiniz .Raporunuzda vergi indirimi vs sosyal haklar ibaresi var mı ?

ortopedik kronik işaretli araç için ise 1500 tl istediler bende araç istemedigimi belirttim.vergi indirimi sosyal haklar ibaresi göremedim.rapor alırken ne için başvurdugumu sordu tüm engelli haklarından yararlanmak demiştim.

ötv indirimi için 1250 tl istiyorlardı geçtiğimiz ay. 1500 mü olmuş vay be.

@M.Ozan,

elinizdeki rapor ile vergi dairesine bı gidin vergi indiriminden yararlanmak istiyorum diye söyleyin bakalım umarım kabul edilir

Üst Alt