Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli statüsündeki aracımıza çarptılar. Araç değeri düştü!?

fringe

Üye
Konular
48
Reaksiyonlar
0
merhaba,

15,08,2016 tarihinde engelli aracıma freni patlayan yolcu minübüsü arkadan çarptı..hatta %100 min verildi..ben kendimde engelliyim ama araç engelli olan ablamın üzerine..

sormak istediğim şu;

1) araç 2015 modeldi bizim..sıfır almıştık ötv indirimli..hiç kazası yoktu..şimdi bu minübüs arkadan çarptı bize..araç şuan serviste ve karşı tarafın trafik sigortasından yapılıyor..fakat sonuç olarak benim araçta bir değer kaybı oldu...sıfır araçtı,hasarsızdı ama artık hasar kaydı var..şimdi karşı tarafın sigortası bana,hasar oranında ödeme yapmak zorunda mı? benim hasarsızlığımı bozdu? aracım artık hasarlı..ve ben 5 yıl sonra satmak istediğimde daha ucuza satacağım..

eğer cevabınız evet ise..bu parayı nasıl isteyeceğim karşı taraftan.

2) aracımın engelli aracı olmasını bahane ederek bu parayı ödememek isteyebilirlermi? kusurlu %100 min çıktı..zaten arkadan çarpı bana..frenleri patlamış.

3) bana bu hasar oranında ödeme yapılacaksa,ödeme yapılırken ney baz alınır..aracın engelli aracı olması durumu etkiler mi?

fringe aracın için deyer baybı alırsın ama ödemesini sana ötv indirimli aldığın tutardan hesaplarlar unutma.
yapman gereken bir expere götürücen aracını o detaylı inceliycek ve rapor tutacak değişenlerin deyeri ve aracın ikinci el piyasa değeri bunlarla beraber experin faturasınıda kendi poliçenin fotokopisini varsa kaza tutanağını koy bir dilekçe ile konuyu anlat ve hesap numarası ekle karşı sigorta firmasına iadeli tahütlü gönder.
not: Aracın ötv muaf alındığı için deyer kaybınız öyle ahım şahım miktarlarda çıkmayacak.

@cabbarehlinamus

TŞK EDERİM FAKAT BEN ARACIMLA HİÇ KAZA YAPMASAYDIM,5 YIL SONRA NORMAL ARAÇ STATÜSÜNDE SATACAKTIM ARACIMI.
YANİ SIKINTILI BİR DURUM.
AYDINLATTIĞIN İÇİN TŞK EDERİM.

Yok öyle birşey benim aracıma arkadan çarptılar exper raporunda 10000 tl değer kaybı belirtildi vuran arabanın sigortasından talep ettim bana 2500 tl ödeyecekleri ni söylediler parayı aldım tahkime başvurdum geri kalan 7500 tl yi artı harcadığım masraflarımla aldım.ancak biraz sabırlı olmalısınız 8 veya 9 ay sürebilir.

3 gün önce engelli aracımya kaza yaptım(zincirleme trafik kazası)arada kaldım ve tamamen kusursuzum(tutanakta da yazıyor) aracıma eksper bakmış yaklaşık 32 bin tl hasar çıkacak, netten (www.otoendeks.com sitesinden)değer düşüklüğünü hesaplattım aşağı yukarı 15-20 bin tl arası değer düşüklüğü olacak. bunu nasıl alabileceğimi sigotacıma sordum
hesaplamanın ötv siz bedel üzerinden hesaplanacını söyledi. doğruluk payı varmıdır. sigorta şirketlerinin hakkımı gasp
etmemeleri için nasıl bir yol izleyeyim. aracım yapıldıktan sonra kendim müracaat edeyimmi yoksa avukat aracılığıylamı işlemleri başlatayım. abukcuoglu güzel paylaşım yapmışsınız. bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim . şimdiden çok teşekkür ederim.

beyazx MERHABA YAZINIZI YENİ GÖRDÜM ARACINIZIN GÜNCEL DEĞERİ NEYSE ONUN ÜZERİNDEN DEĞER KAYBINI ALIRSINIZ .BU İŞİ KENDİNİZDE YAPABİLİRSİNİZ YADA VEKALETLE YÜRÜTEN FİRMALAR VAR %15 İLE %20 ARASINDA ÜCRET ALIYORLAR.

tesekkur ederim abukcuoglu az çok araştırdım avukat aracılığıyla halletmeye çalışacam süreci burdan yazarım.

Üst Alt