Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliler tüm sorunlar için ortak hareket etmeli!

mami23082

Üye
Konular
28
Reaksiyonlar
0
Engellileri yada engelli raporu alanları sadece kendi alanlarında kendine getirisi olan yerlerde değil engellilerin ilelebet sorunları olan ulaşım toplu taşım araçlarının engellilere uygun olmaması ve iletişim toplumsal önyargı gibi alanlarda birlik olmaya davet ediyorum..işinize gelince twitter vs gibi alanlarda birşeyler yapan videolar hazırlayan bennur karaburunu her türlü ulaşıp istediğini ileten arkadaşları sadece kendine değil herkese müslüman olmaya çağırıyorum ...

Ne kadar da karakterli bir toplum !!!!

Muhammed kardeşimi destekliyorum. sadece kendi işimiz olsun diye değilde bütün engelli kardeşlerimizin işi olsun diye, sadece kendi engelimiz yaşattığı zorlukları sıkıntıları konuşmak yerine tüm engelli kardeşlerimizin sorunlarını gündeme getirip çözümü için uğraşmalıyız. bu dünyada sadece biz yaşamıyoruz bizden başkada engelliler var onlarında iş sorunu var genel ve özel olarak günlük yaşamda karşılaştıkları problemler var. bunları görmezden gelmek insan olana yakışmaz !

Ben sonradan engelli bir insanım 40 yaşımda %40 engellilik raporu aldım şu anda 50 yaşımdayım, çok şükür durumum Malen ve Manevi yeten iyi haldeyim, fakat bütün engelli arkadaşlarım ve benim de içinde bulunduğumuz durumun farkında olmaksızın bazı yaşam alanlarımızı genişletip daha sonrada oraları es kaza terk etmek zorunda kalıyoruz, ve zamanla engelliler suçlu ve korkunç insanlar olarak yorumlanıyor,
Ben bütün engellileri kader ve hak ihlali olarak görüyorum, Bakıma muhtaç olanlarımiızı kader, hiç yoktan kendisine bakabilecek engellileri de hak mağdurları olarak görüyorum, Çok şükür ne istediğimi bilen biriyim fakat kendine bakan bir engelli olduğum için normal eski halimde olduğum hak ve hukuk kurallarını bağlıyım, bu son derece beni ve diğer engelli arkadaşlarımı zor durumda bırakıyor,
Halen hayatı en pahalı yaşıyan engelli arkadaşlarım, ve en geri kalanlarda doğal olarak engelli arkadaşlarım, Belki bazı engelliler Allah'tan daha ne istiyor diye bilirler, Hayır birine muhtaç değilim fakat engellilerin sömürüldüğünü kandırıldığını, bir kaç kuruş karşılığı hayatları başkalarının oyunlarına peşkeş çekildiğini, ve zayıf bir Devletimiz olduğuna kanaat getiriyorum,
Engelliler asla şampiyon ve kahraman olamazlar, olsalar bile hep geçici ve kandırılmış olarak, Başımızı hiç bir zaman. Dimdik tutamıyacağız, tutmuş olsak bile başkalarının geçici hevesleri ile olmuştur, bakıma muhtaç biri değilim sadece hak maduruyum,
Kendini bilen bir engelli ne yapabilir, senin engelin benim engelim değil fakat sonuçta her insan bir engelli adayı, Bu şuna benziyor bir ebeveynin başkaları tarafından fidye karşılığı kaçırılması, Her alanda engelliler ( zombi) ler hayatın her alanlarında ikinci üçüncü ve hatta beşinci insan olarak karşılanıyor, Hayatı herdefa yüklü olarak yaşıyorlar, güncellemeleri yok,
Engelliler yaşama tabi insanlar, bilemiyorum cahilliğime bağışlayın, başarılı engelliler Dünya üzerinde yok denecek kadar az, Müslüman bir topluluğuz sonuçta eşit haklara sahip olmasakta, eşitmiş gibiyiz geriden,

Öyle tabi ki herkes karınca kararınca yardım edecek olsa birbirine kimsenin bir sıkıntısı kalmaz. Elden geldiğince destek olmaya devam edelim birbirimize.

Üst Alt