Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilere implant diş tedavisi hizmeti veren yer var mı?

ayaz5858

Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
0
arkadaslar merhaba.
ust damakta hic dis yok.protez kullaniyorum.agzimda tutmuyor.corega isimli yapistirici kullaniyorum.bu yapistirici olmadan agzimda tutmuyor dusuyor.impilant dis yaptirmam lazim fakat bunu karsilayacak maddi gucum yok.bunun dışında morfine alerjim var.vucuda girdigi anda bayiliyorum ve bayginken sara hastasi gibi kriz geciriyorum.
uyutularak yapilmasi gerekiyor ama istanbul anadolu yakasinda hangi hastaneye gittiysem biz yapamiyoruz deyip geri gonderdiler.hic bir sey yiyemiyorum zor durumdayim.daha once bu durumu yasayan arkadaslar yardimci olabilirmi ?

öncelikle çene yapın implanta uygun mu hastalığın var mı kortizondan bende aynı durumdayım 13 diş kaybım varken 7 diş çekilecek kalanda sağlam değil ama malesef implant bana uygun değil böbrek hataları kemik erimesi olan kişiler başka hastalıklarda var malesef implant önerilmiyor öncelikle bunu öğren
bazı durumlarda belli sayıda implanta sgk ödeme yapıyor hanki şartlar onuda doktorundan öğrenebilirsin

Beylikduzu impilant yaptirmamda problem yok.benim sorunum yapilacak hastaneyi bulamiyorum.uyutularak kimse yapmiyor

SGK belli koşullarda implant tedavisini karşılıyor . Tanesine 90 TL katılım payı ile en fazla 4 implant tedavisi yapılıyor . Ağız ve Diş hastanelerinden alınacak 3 hekim onay raporu ,engellilik belgesi şartı var . SGK nın implant tedavisi için istediği şartlar şunlardır .

[FONT=Arial]a) Maksillofasiyal travma, kist ve tümörlere bağlı olarak gelişen, maksiler ve mandibuler kemikte aşırı doku kaybının olduğu vakalarda,[/FONT]
[FONT=Arial]b) Alt ve üst çenede tek taraflı serbest sonlu dişsizlik vakalarında,[/FONT]
[FONT=Arial]c) Konjenital diş eksikliği vakalarında,[/FONT]
[FONT=Arial]ç) Dudak damak yarığı vb. doğumsal anomalilere bağlı, diş ve ilgili kemik doku defektlerinin olduğu vakalarda,[/FONT]

-DORLION- sayın arkadaşım 90 TL katkı payını hanki hastane kabul eder sizce

2019 Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen İmplant Diş Fiyatları

TDB 2019 İmplant Hariç Fiyatlar KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 1380 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) 620 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene) 2530 TL
İmplant Çıkartılması 540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 1105 TL
Diş Çekimi 145 TL
Gömülü Diş Çekimi 475 TL