Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellileri engelleyen aslında sakatlıklarından çok yaşadıkları çevredeki beyinlerdir

Engelsizbiz

Aktif Üye
Konular
53
Reaksiyonlar
0
İnsanı insan yapan aslında yaşadığı çevredir ve bu çevre insanı vezirde eder rezilde. Ülkemiz Türkiye gibi toplumu gelişmemiş daha doğrusu Beyinsel, Fikirsel ve Düşünsel olarak gelişmemiş toplumlarda yaşamak aslında engelli bir vatandaş için en büyük engeldir. Peki biz toplumumuzu fikirsel olarak nasıl geliştirebiliriz? Sizce ne yapmalıyız ki hem ülkemizi geliştirelim hemde ülkemiz gelişirken bizde daha güzel günler görelim?

Çevre hiç bisey yapmaz insan kendine eder ne ederse. Dili insanı rezil de eder vezirde seni ettiği gibi toplumdan beklediğin neyi verebildin topluma da bekliyorsun.

Meyve isteyen kuru kuruya söylenmesin tohum eksin.Mevlana

buradan o zor olur burada işine gelince engellilerin haklarından yararlanıp işine gelince beğenmeyen çok insancık var haa illa birşey yapalım diyorsan engelliler ve ulaşım en önemli konulardan biri ortopedik ve görme engelliler için veya iletişim de olabilir işitme engelliler için ...

Arkadaşlar çok yakın bir akrabam doktor. Bana ilk teşhis konulunca ( Dirençli Epilepsi), kimse hasta olduğunu bilmesin dedi. Nedenini az çok tahmin edersiniz. Ben dinlemedim. Bazıları çok olgunca davrandı bazıları cahilce. Bu cahil kesimi kafaya taktığım için ataklarım arttı. Bende bu insanlarla olan iletişimi mi OLAYSIZ bir şekilde kestim. Hiç abartmıyorum hafta 5,6 atak geçirirken bir anda ataklarım durdu. Üstünede aşırı mutlu bir insan oldum. Foruma bakınca bu durumdan çok şikayetçi olanlar var ki haklılar. Size önerim çıkarın hayatlarınızdan böyle insanları, faydası olur zararı olmaz.

Anlatmaya çalıştığım konuya açık ve net güncel bir örnek: Engelli kadının otobüslere alınmadığı anlar böyle görüntülendi - Son Dakika Haberler İşte yaşadığımız toplumun durumu otobüsten 1 kişi bile dur kardeşim engelli kadını niye almıyorsun dememiş üstelik 2 otobüste normal vatandaşları almış ama tekerlekli sandalyede diye kadını beklememiş böyle bir toplum kendinden utanmalı yorumsuz... Gelde yaşa bu kadar kültürsüz toplumda yaşayabilirsen oturup kalkmaktan konuşmaktan ve adabı maaşeretten bi haber bir toplum.

Üst Alt