Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilerin güncel sorunlarını Merve Dernek yazdı

alifatih1958

Aktif Üye
Konular
81
Reaksiyonlar
220
Arkadaşlar bundan kısa bir süre önce, bir gazeteciye iletmek üzere, sıkıntılarımıza dair sizlerden bilgi ve detay talep etmiştim.
Sağ olun, ilgi gösterip bana yardımcı oldunuz.
Ben de gazeteci hanıma tam on beş (15) sayfadan müteşekkil detaylı bir yazı yazdım.
Merve Hanım da sağ olsun, 15 sayfanın tamamını yayınlaması mümkün olmadığı için, sıkıntının özünü alarak dertlerimizi dile getirmiş köşesinde.
Yazının linki aşağıda:

Siftahı ben yaptım, siz de kendisine destek mesajları yollarsanız sanırım makbule geçecektir.

Selametle.

Ağlanacak halimize güldüğümüzden midir nedir bilmiyorum da... Okuduktan sonra buraya geri döndüğümde aklıma gelen tek şey; yazıyı okuyacak kişilerin de yine aslında yine sadece engelliler olacağı oldu. Ne desem bilemiyorum. Emeği geçenlere teşekkürler.

Engelliler icin bakanlik😂 vaktiyle lokman ayvanin bakan olup medyada takip ettimiz gibi oduller almasi
Yufka yurekli siyasilerle kucaklasmasi😃 gene iyi sayilir gunumuzde
Aile bakanligi bunyesinde islevleri bol maas alarak surduruyorlar
Gazetecimiz tabi pek bilgi sahibi olmadam makalesinde
Yasamak icin degil ibadet etmek icin camileri one cikardigina gore
Toptan obur dunyada yuzumuz gulecek insallah
Ne yazmis olsada engelliye is kontenjani bu kadar azken

Kardeşim sende bir arıza mı var?
Ben ayvayı, kestaneyi, armudu, limonu bilmem. Senin yazdıklarını aynen nasıl yolladıysam bu bayana diğer arkadaşlarımızın yazdıklarını da tek kelimesine dokunmadan (1 istisna) aynen yolladım bayana. Kuloğlu rumuzlu arkadaşımız da camilerdeki sıkıntıyı dile getirmişti, onu da yazdık ve yolladık tabii ki. Camideki sıkıntılarla ilgili yaşadıklarımdan misalleri de ekledim o kısma. Camilere değinmem seni rahatsız mı etti? Kusura bakma. Bir dahaki sefere senden alkış ve övgü almak için kiliselerdeki/havralardaki rahatsızlıklardan bahsederim, "Türkiye laiktir camiler kapansın, kerhaneler açılsın" derim.
Her konuda din düşmanlığı yapmanın sana ne faydası var? "Hava bugün bulutlu" desek orada bile dine saldıracaksın.
Ayrıca kadıncağız camileri öne de çıkartmamış, bilakis yazısının en son kısmında onlara değinmiş.
İş konusuna gelince, on beş sayfanın on beşini de mi yazacaktı köşesinde? Tabii ki her yeri öze dokunmadan kısaltmış.
Bu kadar nankör olmak şart mıdır yahu?
Değiştirdiğim tek yer Bülent kardeşimizin "osuruk" lafıdır. Onu da "üfürükten tayyare" olarak değiştirdim o kadar.

Aa alifatih bey ne alaka
Ben siz icin tesekkur etmeye unutmusum elciye zeval olmaz
Gazetecinin yazdigi makaleleri okudum sadece
Camilerimiz tabi kutsalimiz ona ithaf ederek is yasam kalitesine katkisi olmayan kurumu elestirdim
Sanki bakanlik kurulunca is yapacak engelliye

Aceleyle yazılması samimiyeti sorgulatır.

rrujajj.png

Başka nankör yok mu yahu? Bu kadar mı sadece?
Yakıştıramadım, oysa daha fazla olması gerek.

Cami muhabbetinin uzerine gazeteci merve hanima alifatih eliyle😊
engelliye is mis olmayacak saglamlara yetmiyor cunku
Biz obur tarafa bakalim
Milletvekili olunce 103bin 455 lira
Emekli milletvekili olunce 51 744 lira
Memur olunce 17 bin 250 lira
Sgk li isci oldugunde 3 bin 278 lira cenaze parasi verecekmis hukumet
Belki bir yazi konusu olur😃

Fatih abim cansın, bacımızın başörtüsü birilerine batmış olacak ki bozuk sesler çıkıyor...

@kuloglu 52,
Kıymetli kardeşim bu arkadaşımızda bir takıntı var. Mutlaka bana sataşacak. Sataşmaz ise işi rast gitmiyor ne hikmetse. Ben alıştım onun sataşmalarına kızmıyor ve alınmıyorum
ancak her şeyin bir tadı var. Çoğu zaman yazdıklarını görmemezlikten geliyorum zira kendisini incitmek, üzmek istemiyorum. Ama bazen çıtayı öyle aşıyor ki sabredemiyorum.
Selametle

Üst Alt