Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engellilik vergi indirim dilekçesi hizmeti Dijital Vergi Dairesine taşınmıştır!

jonjon

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
13
İnteraktif Vergi Dairesinde yer alan Engellilik Vergi İndirim Dilekçesi hizmeti 08.08.2024 tarihinde Dijital Vergi Dairesine taşınmıştır. Dijital Vergi Dairesine giriş yaptıktan sonra Dilekçelerim/Yeni Dilekçe Oluştur/Engellilik Vergi İndirim Dilekçesi hizmeti aracılığıyla dilekçenizi elektronik ortamda ilgili birime iletebilir ve İşlem Yap/Durum Sorgulama adımından başvurunuzun hangi aşamada olduğunu görüntüleyebilirsiniz..

İnternetten basvuru cevabi uzun sürebilir sanki elden yapmak daha mantikli

ben internetten edevlet üzerinden 22 temmuzda başvuru yapmıştım. 9 ağustosta sonuçlandığını öğrendim. ortalama 19-20 gün sürüyor diye daha öncede bu forumda okumuştum. edevlet üzerinden yapılan başvurular ortalama 20 gün sürmekte arkadaşlar bilgi amaçlı bu başlık altında yazmış olalım.

Biraz Önce İnteraktif Vergi Dairesinden Müracaatımı Yaptım.
Tekrar Teşekkür Ederim @jonjon, Kardeşim.

Çok Büyük Ferahlıkmış...

Son düzenleme:
@jonjon sureci burdan haber verirmisiniz duruma gore bizden ordan yapariz cok gec geliyor diyenler var bakalim

@Aliemin, Elden teslim ettiğinizde evrakınızı tarayıp yukarıda bahsedilen sisteme atıyorlar. E devletten yaptığınızda da yine direk aynı sisteme geçiyor. Değişen bir şey yok

@HuYSuz79,

Peki vergi indirimin sonucunu burdan görüyomuyuz benimki 2016 yılı dilekce vs gördüm sonuc göremedim

arkadaşlar izmirde ikamet etmekteyim. ben dijital olarak başvurdum. özel bir banka personeliyim ve calıstıgım kurum Buyukmukellefler vd bağlı. 20 gün gibi bir sürede sonuçlandı. fakat şöyle bir not düşeyim ben bugun izmir vd baskanlıgı evise gittim ve vergi indirimi evrakımı elden teslim alamadım. ankara maliye direkt şirkete sonuç göndermiş etebligat ile. izmir vd bu sonucuma ulaşamadı. aracı olarak onlardan başlatsaydım gelirmiş. velhasıl kelam şirketten talep edeceğim. başvurularda dikkate almanız için not düşmek istedim. kolaylıklar.

@m32t,

Dijital vergi dairesinden sonuc görülüyormu görebildinizmi

@m32t,

Ankara maliye sonucu direk sisteme girer ve bağlı olduğunuz vergi dairesine bildirim gönderir. Bildirim geldikten sonra da şirketinize tebligat gönderir. Bağlı olduğunuz vergi dairesine giderek kaşeli imzalı şekilde teslim alabilirsiniz. Sebebi de sisteme girilmesidir..👍

@deasn12,
evet evet şirketin bağlı olduğu vergi dairesine yani istanbul b.mükellefler vd ile paylaşılmış. ben izmirde oldugum icin bu yüzden teslim alamadım.

@AHMET FATİH ERYILMAZ,

hayırlısı olsun hocam. sağlıkla yemek nasip olsun

19.08.2024 tarihinde Dijital vergi dairesinden başvurumu yaptım. Çok kolay gerçekten. Raporun referans numarasını girdiğinizde sistemden raporunuzu çekip sizin adınıza otomatik dilekçe oluşturuyor.
Başvurumdan yaklaşık 5 dk sonra raporu işleme aldılar.
Süreç hakkında bilgi veriyor olacağım.
Sağlıcakla kalın.

@m32t,

benimde buyukmukellefler vd çalıştığım yer netten raporu alıp yada goruntuleyemicekmiyiz yani

• Beğen
Reaksiyonlar: m32t
@Aliemin,
üstad şöyle onaylandıktan sonra sms gelecek sana sonra nasıl yaptıysan başvuruyu edevletten mi yoksa kendin elden mi verdin evrakları her ikisindede digital vergi dairesinde e tebligatı aktif et hem sana hem işyerine tebligat gönderiyorlar

@Aliemin,

sadece buyukmukellefler vd den elden alabilirsin yazıyı. ben izmirde oldugum için alamadım mesela. ama merak etme yazıyı çalıştıgın şirkete zaten yolluyorlar. ilgili birimle görüşerek vergi indirimi yazını teslim alabilirsin.

ben edevletten başvurdum ilginç bir şekilde 4 ay sonra aradı ist vergi dairesi

@AHMET FATİH ERYILMAZ,

Dilekçeniz BÜYÜK MÜKELLEFLER DEFTERDARLIĞI evrak birimi tarafından 26.08.2024 tarih ve 83810 sayı ile kaydedildi
- İşleminiz Sonlandı

bu şekilde sonlanmis izmitteyim e tebligat banada gelmemiş şirketten mi isticem simdi

üstad işlem bitmiş mi mesaj geldi mi telefonuna ben şahsi basvurmustum benim digital vergi daieresi tebligat adresins gondermisler Ankara'yı arayın öğrenin durumu ona göre yönlendiriyorlar

Engellilik Vergi İndiriminin ne gibi faydası var. 10 yıla yakındır kamuda çalışmaktayım. Faydasından çok zararının olacağını düşündüğümden henüz başvurmadım. Bu konuyla ilgili yorumlarınızı beklemekteyim.

İnteraktif Vergi Dairesinden Yaptığım Müracaatım 20-25 Günde Nihâyetlendi.
jonjon Tekrar Teşekkür Ederim.

Vergi indirimim digital vergi dairesinde neden gozukmuyor acaba sadece dilekçe gözüküyor bu normal mi ?

Üst Alt