Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Epilepsi ilacı kullananlar kilo kontrol sıkıntısı yaşıyor musunuz?

hasato

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
2
başıma gelen taş sonucu beyin kanaması geçirdim kafatası kemiğim kırıldı (2017 nisan )ilk müdahaleden sonra 2018 şubat ayına kadar günde 500 mg epix kullandım şükür nöbet sıkıntım olmadı kilo sıkıntımda olmadı 2018 şubat ayında kırılan kemik geri takıldı doktorum kontrol amaçlı dozu günlük 1000mg çıkardı sabah 500 akşam 500 çok şükür hala nöbet geçirmedim ancak kilo sıkıntısı başladı

aşırı değil ama fiziken değişim belli oluyor sol tarafımda kısmi felç olduğundan yüksek tempo spor yapamıyorum ancak ev ortamında her gün 2 saate yakın klinik pilates yapıyorum şeker kullanmıyorum sigara alkol yok ekmek günde 1 yada 2 dilim ancak akşam 7 den sonra meyve dışında bir şey tüketmiyorum günlük 4 litreye yakın su içiyorum ancak göbek bölgemde ki büyümeyi maalesef durdurmaya yetmiyor ilaç dozunu düşürebilir miyiz diye doktorum ile görüşeceğim

ancak benzer sıkıntı yaşayıp ilaç dozu düşürmek dışında çözüm bulan varsa dinlemek isterim. ilginiz için teşekkür ederim

6 yıldır epilepsi ilacı kullanıyorum 3 farklı ilac sabah akşam kullanıyorum

ama ben zayıfım kiloyla bi alakası yok bana göre

Ben 20 yıldır şizoafektif hastasıyım, aynı zamanda atak kontrolü için 20 yıldır epilepsi ilaçları da kullanıyorum. Şu anda kullandığım epilepsi ilacı karazepin (tegretol türevi).

Şu anda bu ilaçtan dolayı doğrudan bir kilo alımı olmuyor ancak bundan yaklaşık 15 yıl önce 2 aylığına depakin kullanmıştım o dönemde çok hızlı kilo almıştım ve kendi isteğimle bu ilacı dediğim gibi 2 ayda bıraktım, hatta ailem ve doktorum bana kızdı ama ne yapsaydım 120-140 kilo mu olsaydım? Eğer siz de depakin kullanıyorsanız belki böyle bir yan etkisi olabilir. Benim konuyla ilgili tecrübem bu şekildedir, umarım yardımcı olmuşumdur.

Üst Alt