Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Erken emeklilik hakkı kazansa da çalışmaya devam eden kimler var?

@bensalih1131,

Emeklilik sistemini zaten bitirecekler. Sgk özel sektör gibi olacak ve herkes aylık ödeme yapıp öyle emekli olacak. Devlet emekli yükünü omuzundan atacak.

@Reborn,

EYT ile erken emekli olanı "sen devlete nasıl yük olursun" diyerek linç ediyorlar. Devlet o standardı getirirse yükün alasını görecek. Kimi linç etmeli bilemedim şimdi.

@Sansarius,

Eyt li ile normal emekliyi karşı karşıya getirecekler. 42 yaşında sağlıklı insanları sırf seçimi kazanmak için emekli ettiler. Şimdi eyt olmasa diğer emeklilere daha yüksek emekli maaşı verirdik diyecekler. Yani emekliyi öpecekler ve emekli de ilk seçim gelir gelmez hükümeti öpecek. Şimdi ben eyt yararlansam niye akp ye oy atayım 12.5k maaş için mi? Şimdi ben 9bin iş günü prim ödeyip emekli olsam 15bintl emekli maaşı bağlasa niye akp ye oy atayım? Kira olmuş 15bintl ile 30bintl arası akıl var mantık var. 15bintl olan kiralar küçük yerleşim yerleri ha İstanbul ve Ankara da 15bintl kiralık ev bulmak imkansız. Kantarin topuzu birilerine girecek az kaldı. Kantarin topuzu kaçtı inşallah gariban ve emeklilere o topuz girmez diyeceğim ama şimdiye kadar hep girdi. Emekliler aklı selim olsa sokağa dökülürdü. Bulaşık yikamaz, pazarlarda çorap, limon ve yeşillik satmazdı.

Zaten eyt den emekli olanların çoğu çalışmaya devam ediyor ve yine sgdp primi ödüyor ayrıca emekli çalışan hasta olduğunda istirahat parası alamiyor iş kazası disinda

Üst Alt