Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Erken emeklilik için ne yapmam gerek? Defterdarlığa mı başvurayım yoksa hastaneye mi?

faruk34

Aktif Üye
Konular
17
Reaksiyonlar
8
slm arkadaşlar;
Yaşım 35, özel işyerinde çalışıyorum. 1992 sigorta başlangıcım, askerlik yaptım, hastalık sonucu 10 senedir ortopedik özürlüyüm. hiç rapor almadım. işyeri abimin, dolaysıyla özürlü kadrosunda değilim.

Sorum: Önce, erken emeklilik için vergi indirimimi almam mı lazım yoksa direk hastaneden malul raporumu almalıyım? Zaman kaybetmek istemiyorum hastaneye gidipte, deftardarlığa git demesinler bidaha...

benim durumumda olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

17 yıl sigortalılğınız ve 5150 gününüz varsa acil olarak vergi indirimi almanız gerekiyor. Malülen emeklilik şartlarınız daha ağır sağlık şartları taşıyacağından vergi indirimi için başvurmanızı salık veririm.

Defterdarlığa vergi indirimi için başvurun, onlar sizi hastaneye sevk eder... Böylece rapor için ücret de ödemezsiniz...

İlginiz için teşekkür ediyorum, ben istanbulda yaşıyorum deftarlığa gideceğim, sevki hangi hastaneye almalıyım? Cerrahpaşa tıp fakültesinde ameliyat olmuştum, netten araştırmama göre bu hastane yetkiliymiş rapor vermeye,ben kontrollerimi bu hastanede olduğum için ,beni bildikleri için rapor cıkarırken artı avantajım olurmu? diğer yetkili hastanelere göre.

Defterdarlık nereye sevk eder bilemiyorum. Yetkili hastane olduktan sonra hangisi olursa fark etmez...

Üst Alt