Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eşim adına vergi indiriminden yararlanıyorum. Eşim emekli olacak. SGK süreci..?

ayhanb53

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Eşim %75 engelli, çalışmıyordu, kendim çalıştığım için vergi indirmi kullanmak üzere bakmakla yükümlü olduğumu belirterek vergi indirimi için başvurdum, raporda bakmakla yükümlü A.... eşi B..... için vergi indirimi başvurusunda bulunduğu, B... nin %75 engelli olduğu, adı geçenin 2. derece vergi indirimi hakkı olduğu şeklinde rapor çıktı kurumuma verdim vergi indirimini kullanmaya başladım.

Eşim B... mayıs gibi çocuk borçlanması primi yatırarak 2. derece engelli olarak emekli olmak istediğinden Ankara SGK'ya bilgi almak için gitti, eşim B... ye çalışırken vergi indirimi başvurusu yapmış olmanız lazım dediler. Ayrıca kendi ismimin de geçtiği raporun kabul olmayacağını, kendi adına vergi indirmi hakkı olduğuna dair rapor istediklerini söylemişlerdi. Bu yüzden eşim çalışmaya başladı ve vergi indirimine başvurdu, vergi Dairesi yeni rapor düzenlemeyerek benim önceden başvurmuş olduğum vergi indirimi ile ilgili raporu ekleyerek çalıştığım işyerime üst yazı yazdı ve benim vergi indirimi kullandığımdan bahsetti ve eşimin vergi indirimini kullanmak istediğini belirtti, devamında ... tarihinden itibaren vergi indirimi kullanabileceğini belirten e tebligat gönderdi.

Sgk bu vergi indirimini kabul eder mi, mayısa daha var, sorun yaşamamak için emekli olup olamayacağını SGK ya başvurarak yazı ile sormak mı gerekiyor, vergi dairesine tekrar başvursak da sadece eşimin isminin yazdığı vergi indirimi kullanabileceğimi belirten ekstra bir rapor mu istesek

Oturanlara abicim size bir sorum olacak cevabınız çok ihtiyacım var ben %82 engelli bir vatandaşım çalışamıyorum eşim çalışıyor bana bakıyor eşimin vergi indiriminden yaralanma hakkı varmı varsa vergi indirimiyle emekli olabilirmiş cevabınızı dört gözle bekliyorum

Eşim çalışıyo ben engelli biriyim vergi indirimi almadım eşim çalışıyor diye vergi indirimi alabiliyormu aldığı bu vergi indirimi ile erken emekli olabiliyormu

Üst Alt