Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eşimin aracını tertibat takarak kullanabilir miyim?

Ferhat3333

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
21
@OturanBoğa Merhaba! Benim ötv den aracım var esiminde normal sahisi aracı var benim sag kol oldgu icin topuz ve silecegik tertibatlı ehliyetim var sorum su simdi ben esimin arabasına bu tertibatları vidali takması kolay takarsam trafige cıkarsam herhangi bir sıkıntı olurmu esimin aracı normal piyasa 2.el araba ötv felanlı diil.sonucta tertibatı takmısım o araca isletmeye gerek varmıdır.sonucta bana bu tertibatla kullan diyor ehliyet bende normal piyasa aracına takıyorum mantık dısındı geldi isletmek

Yakalanırsaniz cezası var sonuçta eşinizin aracı normal araç gözüküyor

Ama tertibat üstünde bisi diyemez herhalde gözlüklü kullananlara git araca gözlügü mü işlet diyorlar. Aparatı taktıgımda sıkıntı olmaması lazım

@Ferhat3333,
Saçmalamışsın, gözlükle, engelli aparatı bir mi? Aparat için yasal olarak proje çizilecek, tse onay verecek. Ruhsata işleniyor..Güzel ceza yersiniz.. Aracı da otoparka çekerler..

Peki islettim esim kullanabilirmi aracı her ikimizde.normal arac ötv li felan diil

@Ferhat3333,
:)) Bİ OYA Bİ BU YANA.. ARACIN ÖTV li mi değil mi.. zaten ötv li olsa senden tertibat ister, tertibat olmadan ötv yi onaylamaz... işletmen içinde TSE'de yine uygunluk projesi ve ruhsata işle der..

boş işler ile iştikal etmişsin be arkadaş

@Ferhat3333 Anlamak istemiyorsun galiba Ehliyetiniz kodlu ve tertibat lı araç kullanmanız gerekiyorsa normal araca tertibat takıp kullanamazsınız cezası var çünki aracınız ötv ödesenizde engelli Araç sayılmıyor cezası var en ufak kazada suçlusunuzdur kime sorarsanız sorun bu kural değişmez

Sen anlamadın ötv li arac aldım ayrıyeten esimin aracıda var notmal arac demek istedigim tertibatı topuzu esimin aracına taksam onuda kullansam isletmeye gerek varmı o yana bu yana yanlıs anlamıssın

Tadilatları ruhsata işletirseniz, kullanabilirsiniz. Normal sürüşü etkilemeyen donanım olduğu için eşinizde kullanabilir.

Tadilatları ruhsata işletirseniz, kullanabilirsiniz. rmal sürüşü etkilemeyen donanım olduğu için eşinizde kullanabilir.
Ama tadilatları ruhsata işletmek için araç ruhsatı sizin üstünüze olması gerekiyor. ÖTV 'li , ÖTV 'siz olmasının bir önemi yok.

Üst Alt