Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Esselamu Aleyküm. Dedikodu sevenlerimiz var mı?

yasin06

Üye
Konular
34
Reaksiyonlar
0
DEDİ KODU SEVENLER……

Ey Müslüman unutma ki dedikodu yapmak ve laf taşımak bir utançtır ve sonu ateştir…. Dedikoduculuk yapan ve laf taşıyan kimse asla sevilmez…. Ölümü çirkin bir şekilde olur…. İnsanlar ondan nefret eder ve bu tip kimselerin ayıpları çok olur… Rabbimiz Allah cc kavliyle bu çirkin işten inananları sakındırmıştır…

Ey iman edenler Zannın çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı İşte bundan tiksindiniz. O halde Allahdan korkun Şüphesiz Allah cc tevbeyi çok kabul edendir, merhamet sahibidir. Hucurat 12

Size en hayırlı olanınızı bildireyim mi Sahabeler
Evet bildir,dediler. Peygamber s.a.v buyurdular ki
O kimselerdir ki, görüldükleri zaman Allah cc anılır

Ve yine Size en şerli olanlarınızı haber vereyim mi Buyurdu Sahabeler Evet dediler

Resulullah s.a.v buyurdular ki
Koğuculuk yapıp dolaşanlar, dostların arasını bozanlar ve bir birlerinden ayrı kalmakla fesadı isteyenlerdir.

La havle vela kuvvete illa billah Güç ve kuvvetimiz ancak Allah cc iledir

HASBİNALLAH VE NİMEL VEKİL,VE NİMEL MEVLA, VE NiMEN NASİR.

Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.Kalplerinde hastalık vardır.

Allah da hastalıklarını arttırmıştır. Yalan söylemekte olduklarından dolayı, onlar için acı bir azab vardır Bakara Suresi 10

Allahümme ente rabbi,la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabbül arşilazimi Ma şaellahu kane Vema lem yeşelem yekün.La havle ve la kuvvete illa billahilaliyyilazim Alemu ennellahe ala külli şeyin kadir ve ennellahe kad ehata bikülli şeyin ilma Allahümme inni euzü bike min şerri nefsi ve min şerri külli dabbetin ente ahizun binasiyatiha.İnne rabbi ala sıratın müstakim.
Manası..Allahım Sen benim Rabbimsin Senden Başka ilah yoktur Ancak sen varsın Allahım sana tevekkül ettim sana dayandım,sana güvendim Sen Arşı Azimin sahibisin Allahın dilediği olur Dilemediği ise asla olmaz İbadetlere güç yetirmek ve kötülüklerden korunmak,ancak yüce ve büyük Allahın kuvvet ve kudreti iledir Biliyorum ki,Allah cc her şeye kadirdir Gerçek ki Allah cc ilmi ile her şeyi kuşatmıştır Allahım Nefsim şerrinden kötülüğünden ve kudret eliyle tuttuğun her canlının şerrinden kötülüğünden Sana sığınırım Gerçek ki benim Rabbim doğru Hak yol üzeredir inşaAllah hayırlı cumalar….Allah cc emanet olun selam ve dua ile

[FONT=Verdana]Allahın Rahmeti,bereketi,Hidayeti ,Rızası benim ve Tüm din kardeşlerimin üzerine olsun Allahım evlerimize helal ,bol rızık nasip etsin Haram lokmadan uzak eylesin inşaAllah [/FONT]
[FONT=Verdana]Allahım Bilerek ve ya bilmeyerek ettiğimiz ve de edeceyimiz hatalarımızı,günahlarımızı bağışla Bizleri fazlınla,afvınla marhamet et..Ya Rabbi imanımızı kamil eyle kul hakkına girerek senin huzuruna gelenlerden eyleme,,Sana şükr etmek,laikince ibadet etmeyi dinimizde sabit olmayı nasib et.Bunun için bizlere güç ver Rabbim..[/FONT]
[FONT=Verdana]Rabbim sana açılan elleri,yalvaran dilleri ne olur boş çevirme...biz günahkar bendelerine acı...Göz açııp kapıyıncaya kadar olsada bizi nefsimisin eline bırakma..nefsimizin kölesi deyil .Nefsimiz bizim kölemiz olsun...[/FONT]
[FONT=Verdana]Ya Rabbim Cuma hürmetine amellerimize ihlas,gönlümüze huzur,hayarımızın her anında kendine laik kul, Peygamber efendimize laikli ümmet eyle..sana teslim kullardan eyle bizleri inşaAllah[/FONT]
[FONT=Verdana]Rabbim bizleri ve dostlarımızı ve bu duaları okuyarak amin diyen herkesi fitneden şerden,şeytana hizmet edenlerin şerinden,iftirasından uzak eyle tüm kötülüklerden yalandan iftiradan yoksulluktan iki yuzlulukten ayıplardan kul hakkından şeytan ve şeytanlaşmış insanların şerrinden emin eyle Allahım.. Allahım tüm duaları ibadetlerimizi kabul et inşaAllah.. Allahım beni ve bu duaları okuyarak amin diyerek iştirak eden kardeşlerimizide selamete çıkar inşaAllah….Rabbim dualarımızı kabul ve makbul eylesin inşaAllah…..Allah cc emanet olun selam ve dua ile…[/FONT]

Amiiiiiiiinnnnnnnnnn......... Cümleten Hayırlı cumalar...

Üst Alt