Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım aylığı alıyorum. Sosyal hizmetlerden kontrole geldiklerinde evde değildim!?

Mucit Eymen

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar. Bugün evime sosyal hizmetlerden kontrole gelmişler.bende 2 gün öncesinde annemlere gitmiştim.dün evime dönecektim ancak asansör arızalı olduğu için bugün dönebildim.gittğim yer benim evime 25-30 kilometre uzaklıkta.Gelen memur eşime benim sadece bulunduğum ilçe içinde dışarı çıkabileceğimi diğer bir ilçeye yanımda refakatçimle gidebileceğimi bunun için imza attığımızı söylemiş.benim akülü tekerlekli aracım var bununla her yere gidebiliyorum.memurun tavırlarıda çok hoş değilmiş.bu konuyla ilgili net bilgi sahibi arkadaşların düşüncelerini öğrenmek istiyorum.şimdiden çok teşekkür ederim

@Mucit Eymen, Engelli aylıkları veya evde bakım aylıkları bazen en ufak olumsuz durumda kesilebiliyor maalesef.

Haneye kontrol sonucu bu durumdan dolayı her ihtimale karşı olumsuz bir karar verilmeden önce, sizin Sosyal Hizmetlere gidip binanız ile ilgili bu asansör durumunu uygun bir dille anlatmanız faydalı olacaktır.

Bulunduğunuz ikamet adresinden refakatçiniz ile beraber ayrılmış iseniz, arızadan dolayı eve çıkamayacağınız için sizin geri dönemediğinizi söyleyebilirsiniz.

Evde bakım aylığı kesilirse tekrar başvuru, kontrol ve onaylanma süreci, maaşın tekrar bağlanması derken birkaç ay kaybınız olabilir. İyi akşamlar.

@BnymnYldz,
Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.peki engellinin ilçe dışına çıkması refakatçi eşliğinde mi olacak? Yani engelli tek başına ilçe dışına çıkamazmı? Ben aslında buna takıldım.

Evde bakımı herkes farklı algılıyor sanırım

evde bakım aylığı ile ilgili konularda bilgim var ancak sormuş olduğum konuyla ilgili böyle bir şartın olduğunu bilmiyorum.evet şehir dışına çıkılması söz konusu olduğunda nasıl hareket edilmesi gerektiğini bilmiyorum.ilçe dışına çıkıldığında aynı kuralların geçerli olduğunu dün memurdan duyduk tabi ne kadar doğru ne kadar mantıklı onu bilemedim

Üst Alt