Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım maaşı konut rayiç bedeli nasıl hesaplanıyor?

Muyo

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
1
Oturduğumuz evin değeri 2 milyon lira,evde bakım maaşı geliri rayiç bedeli hesabına göre gelirimize AYLIK kaç lira ekleyeceğim.... yardımcı olursanız sevinirim,hem bu hesap burada örnek olur...ceza yemek istemiyorum...

Raiç değeri nasıl hesaplanıyor biri anlata bilirmi

Belediyeden öğrenebilirsiniz konutun rayiç bedelini.

Evinizin değeri size göre 2 milyon olabilir ama belediyede sokağınızın bir bedeli var örnek 150 bin gözüküyordur sokak sokak mevki mevki değişir onun üzerinden rayiç bedel çıkar belediyeye gidin evde bakım için dairenizin rayiç bedel kağıdı isteyin size verirler onu sosyal hizmetler e getiriyorsunuz

Sosyal hizmetleri aradım bugün tek ev hesaba katılmıyormus.

Sormadım..ama bundan sonra direkt sosyal hizmetleri arayacağım bilgi için.

Muyo

Rayiç bedel hesaplamasını Belediyeler dışında kimse hesaplama yapamaz.
1 tane ev sahibi olan ailenin evin rayiç bedeli hesaplama yapilamaz. 2 yada daha fazla ev sahibi olan ailenin rayiç bedel hesaplaması yapılır.
Ek olarak tarla araba bağ ve bahçe rayiç bedeli hesaplaması yapılır..

Artık tek araç dahi olsa gelir e giriyor ötv siz sıfır araçlarda ötv siz hesaplanıyor eski araçlarda değer üzerinden hesaplanıyor

alfa

Evin değeri 50 milyar yazıyor eski parayla belediyenin verdiği deger bu durumda ne kadar hesaplanır hesap nasıl yapılıyor biri anlata bilirmi konu açilmiş doğru dürüst anlatan olmamiş

Raiç değeri nasıl hesaplanıyor bunu anlatın bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim

Sosyal hizmetler kanuna göre nasıl hesaplıyor

Oturduğunuz evse hesaba katılmıyormuş o 2. Evinizse rayiç bedelin 120 de 1 i aylık gelire ekleniyor.

Oturduğunuz ev gelir hesabına dahil edilmez.
2. bir eviniz varsa bu dahil edilir

ötv muafiyetli bir araba alırsanız,arabayı aldığınız bedelin 120/1'i gelir hesabına dahil edilir.

(saçmalık,sanki araba bana gelir getiriyor)

https://www.pexpe.com/engelli-arac-rayic-bedeli-hesaplama/

bu sitede hesaplama motoru var

örnegin : 560.000 tl ye 0 bir araç alındı.
gelir hesabına 560.000/120=4.666 tl yansır

Baba 10.000 maaş alsın
Anne 10.000 maaş alsın
Arabadan da 4.666 tl gelir
toplam 24.666tl gelir

hanede baba,anne ve engelli var yani 3 kişi
24.666/3=8222 tl

gelir kriteri tuttuğu için evde bakım maaşı alır

idosente

13) Aynı hanede ikamet etmemesine rağmen nafaka yükümlüleri tarafından sağlanan destek tutarı
Burda ne demek istemiş bunu anlatır mısınız nasıl oluyor

Anne baba boşanmıştır. Baba ayrı evde yaşıyordur anne seninle yaşıyor ve babadan nafaka alıyordur.
Aynı durum boşanmış engelli kadın içinde geçerli .

Üst Alt