Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evde bakım maaşında sosyal hizmetler ev ziyaretleri..?

ercn35

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba,
Yaklaşık üç ay önce Sosyal hizmetler il müdürlüğünden bakım aylığı aldığım eşim için ziyarete geldiler.Bu ziyaretten önce üç yıl önce başvuru yaptığımda sadece bir kez kontrole gelmişlerdi.Bu gün tekrar arayıp yarın geleceklerini söylediler.
Eşimin %95 engel ve süresiz ağır engelli raporu var.
Sizlerin sosyal hizmetler ziyaretleri ne kadar ara veya sıklıkla olmakta?
Konu hakkında bilgisi olan yoruma yazarsa çok sevinirim.
Herkese sağlıklı günler dilerim.

Senede bir gelme hakları var mevzuata göre

@mcaglare evde bakım parası alanların ne yani kontrole eve mi geliyorlar neyi kontrol ediyorlar ki ? birde merak ettiğim evde bakım alanlar hiç kontrol muayenesi gibi bişeye gönderiliyor mu malum vermemek için herşey yapılıyor ya acaba kurum x kişisi tam bağımlı değil diyip tekrar rapor istetir mi ? yoksa sadece gelire mi bakarlar

@ercn35 siz hangi sehirdesiniz ?
ve @monser siz hangi şehirdesiniz ? belkide şehirler arası fark vardır
arkadaşlar ne kontrolü yapılıyor tam anlayamadım ben ve mesela evde değiliz diyelim nolur ozaman

daswerqq

Evde yoksanız daha sonra tekrar geliyorlar hiçbirinde olmazsanız sıkıntı çıkabilir. Süresiz rapor varsa tekrar rapor istemezler ama siz yeni rapor aldıysanız onu bildirmek zorundasınız. Bu ziyaretler her yıl aynı vakitlerde yapılır rutin şeyler maaş bordrosu varsa mal- mülk için evraklar istenir. Pandemi den sebep 3 yıldır yapılmıyordu çoğu kişiye bu yıl tekrar başladı.

merhaba. yılda bir kez kontrol etme durumları var ama isterlerse gelmeyebiliyorlar. ama sık sık gelmeye başladıysalar çok bilmişin biri şikayet etmiştir ondan geliyordurlar bilginiz olsun.

Bize 6 ay olmadan geliyorlar. Son gelişleri de 1 hafta önceydi. Sürekli maaşı kesme derdiyle geldikleri çok belli.

Ev ziyaretleri çok saçma bir uygulama insanın onurunu kırıyorlar rapor alınıp maaşa baglanilmasi lazım sadece

Ağır özürlü raporu alınıyor zaten

(Gölge)

Dar alandan bakıyorsunuz olaya.sizi anlıyorum emin olun ama o kadar çıkar için hareket eden ve hakkını vermedikleri olaylar oluyorki bir anlamda denetlemelerin iyi olduğunu düşünüyorum ben.sadece engelli değil yaşlı yatalak vs evde bakım hastalar varil onlara gerçekten bakılıyormu?Bunlar memurlar tarafından habersizce gidilip denetlenilmeli.çook öyle parayı alıp bakmayan kişiler var.o yüzden resme geniş açıdan bakıp değerlendirme yapmak lazım.

Aksi gibi 3 hafta içinde 2 kere geldiler ve bakıcım dışardaydı,yine geliriz diye gittiler. Bir sıkıntı olur mu arkadaşlar? Sonuçta keyfi dışarı çıkmıyor,evin ihtiyaçları için.

Üst Alt