Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evli, Mutlu, Çocuklu

Konular
19
Reaksiyonlar
0
Öncelikle bu benim sitedeki ilk blog yazım, Onun için "vira bismillah diye başlıyorum.

Ben pop müzik dinlemem, son derece de kalitesiz bulurum, dinlediğim Müzik tarzı genelde Rap ve Akraba türleri olan Reggae ve Rnb, onun için genelde hangi pop şarkısı kimindir, nedir ne değildir fazla bilmem.
Demet akalın'ın bir şarkısı var, birçoğunuz biliyorsunuzdur "Evli, Mutlu, çocuklu.
Şarkıyı şurada-burada duymuşluğum vardır, ama daha önce hiç dikkatimi çekmemişti, ta ki Ceza ve Da Poet'in Kör düğüm parçasındaki düğette geçen bir cümle dikkatimi çekene kadar.

Diyordu ki: "Kuracağın en uç hayal evli, mutlu, çocuklumu"?

Bunun üzerine biraz düşündüm, hatta oturup komplo teorileri falan yazasım geldi bu toplum yapısının bozulması işine gelmeyen birileri bize bunu mu dayatıyor diye :)

Tabi bu işin geyiği ama, insanımızın içinde bulunduğu duruma ayna tutması açısından da son derece kayda değer.

Sürekli bir döngü hakim, Doğ-büyü-belli bir yaşa gel, Sonra erkeksen okumuyorsan askere, kızsan doğru kocaya,okuyorsan okulun bitmesini bekle, ama okul bittikten sonra da statün dışında yol haritasında çok fazla değişiklik olmayacaktır, Sonra çocuk yap, onları büyüt, yaşlan, ot gibi yaşa, ot gibi öl git.

sanki bir devir daim içinde dönüp duruyoruz.

Aile insan neslinin devamı için en temel ihtiyaçlardan biri kabul, Peki ya ideallerimiz, hayallerimiz?
Nasıl olur da temel bir ihtiyaç "Evli+Mutlu+çocuklu" hayallerimizin sınırı olur?

Gonzales

1.
http://www.youtube.com/watch?v=UMEf9jomGQo

ilk yorum da benden olsun o halde, bu sadece toplumun dayatması şartlanıyoruz,sınırlarımızı darlaştırıyoruz. Hepsi diyemem tabiki istisnalar olacaktır, bilakis evli olanlarda bir mutsuzluk durumu sezinliyorum... Kolay değil bu zamanda hem evli olup ev geçindirmek, çocuk yetiştirmek, onların eğitimleri vs...

Toplumun dayatması diye bişey yok yahu,herkesin özgür iradesi vardır,dileyen yuva kurmak der,dileyen kariyer..Becerebilen her ikisini de yapar:))Tamam hayaller peşinde koşmak,idealleri gerçekleştirebilmek güzel de..Bir müddet sonra insan kendinde olmayanı da istiyo -fıtratı gereği-:rolleyes: ama zaman çok acımasız davranır,bunu da biraz geç farkediyor:)

sükut ne güzel yazmışsın ama bu yazdıkların temenniden öteye gidemiyor ne yazık ki...Senin dediğin metropol dediğimiz büyük şehirlerde olabilir ancak. Herkesin özgür iradesi var elbet ama dileyen dilediğini yapamıyor maalesef. Evlenmeyi bırak hatta kiminle evleneceğine karar veren bir toplum var sevgili Türkiye'mizde. Gerçi bu olayın başka yüzü...
ve hatta "evlilik çağına gelmiş", "evde kalmış" gibi tabirler sence hür, özgür irademizle mi oluşuyor dersin...

Selda noktalı yere ne yazmıştınız merak ettim:rolleyes:
Neyse söylediklerinize gelecek olursak,haklısınız bu mevzu derin bi o kadar da çetrefilli...Uç noktalarda gezinen bir toplumuz...Kiminle evleneceğine dahi hür iradesiyle karar vermeyenin hayal gücü ne kadar geniş olabilir ki!Son cümlenizdeki tabirlere gelince,kulak tıkamak,mahalle baskısı deyip geçmek gerekir,istediklerini desinler kime ne?Ben bildiğimi okurum,bildiğimi yazarım..:)

iki defa aynı mesajı kopyalamışım silmek isteyince de sistem 5 karakter şartı koydu. Laz olduğum için bu şekilde geçiştireyim istedim:) Hatta not yazacaktım yanlış anlaşılma olmasın diye ancak gün içinde işten fırsat bulamadım, kusura bakma ltf.

Laz'ım benim , güldürdün yine beni pc başında , çok yaşa e mi :D

Yorumlarınıza katılmamak mümkün değil, evlilik hakkında yorum yapmayacağım ben bugün fazla sivriyim , düzelirsem dönerim :)

Laz'ım benim , güldürdün yine beni pc başında , çok yaşa e mi :D

Yorumlarınıza katılmamak mümkün değil, evlilik hakkında yorum yapmayacağım ben bugün fazla sivriyim , düzelirsem dönerim :)

Benim mesajımda iki kez gitti işte , siteye bi haller oldu :rolleyes:

Üst Alt