Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ey sevgili..

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
thumbnail.aspx

Sevmek için
görmek gerekmez.
seni tanımak
seni yaşamak sevgili
ve
her an anmak..

seni sevmek
insanı sevmek
seni sevmemek
insanlıktan dönmek sevgili..

sevgili..
seni tanımayanlar yakıyor dünyayı
yıkıyor adın
pası,kiri
ah..sevgili..ey sevgili..

hüseyin19

mükemmel bir paylasim dinlerken cok duygulandim Allah razi olsun

inanıyorum ki peygamberimiz iyi tanınsa ve örnek alınsa tüm yeryüzü bir barış ve kardeşlik yurduna dönerdi.insan bilmediği veya biliyorum zannettiği islam yaşansa hiç bir sorun kalmazdı.

Hepimiz onu örnek alıp yaşamayı becerebilsek gerçektende dünyada bir çok sorun olmazdı galiba.. Ki araştırmaya bile gerek görmüyoruz :(

onu tanıyan mutlu, tanımayan mutsuz olur.. onun belalar karşısındaki sabrı,ahlakının güzelliği, barışseverliği,merhameti ap ayrı..o alemlere rahmet ve barış için gönderilmiştir ama ön yargılar onu gerçekten tanımaya engel olmuş ve dünya içinden çıkılamaz hale gelmiştir. mesela ırkçılık:
o diyor ki ''ırkçılık yapan bizden değildir..''
mesela cinayetler:
bir insanı öldüren bütün insanları öldürmüş gibidir ... bunun gibi bir çok toplumsal sorunu o yok etmiştir. duyarlılığın için teşekkürler mediha..

eklediğim video klip silinmiş.. oysa bu şiire çok güzel gidiyordu..form yönetici arkadaşlar formu sıkıcı hale getirmeyin yaa..:confused:

Kardeşim eğitimi tadında yaşatan gerçekten ruhu ve yüreği çok güzel bir insansın. İnşallah hak katında da itibarlı yere sahip olursun. Toplumun senin gibi nadide insanlara eğiticilere öylesine büyük ihtiyacı var ki. Biz önyargılarımız yüzünden gerçeklerden öyle uzaklaşıyoruz ki işte o yüzden illa ki eğitim eğitim diye bangır bangır bağırıyorum. Çünkü bilmeden yargılıyoruz insanları dini bilmeden dindar oluyoruz. Dindar olunca da katı kurallar, sınırlar koyarak dinden soğutuyoruz insanları. O gün bir arkadaş sitede farklı dinlerle evlilik hakkında görüşlerimizi öğrenmek istemiş. Arkadaşın teki ben de alevi birisiyle çıkıyordum diye başlamış konuya. Bu nasıl mantık kardeşim alevilik sanki başka bir dinmiş gibi. Mezhepler konusunda bilgisi olmayan birisi nasıl böyle düşünebilir ki. Eğitilsek hoşgörüyü öğrensek, tüm insanların inançlarına saygı duyup sadece Allah'a kulluk etsek, zayıflığı, zaaflığı bir köşeye atıp gerçekten öğrensek Allah rızası için öğrensek. İnsanları o mezhep şu mezhep şu ırk bu ırk diye ayırmadan sevmeyi denesek. O benim görüşüme aykırı düşünüyordu ben de çekip silahı öldürdüm demesek. Neden öğrenmekten bu kadar korkuyoruz neden neden neden?::::

yarım dindar imandan yarım doktor candan eder derler gerçekten kim demişse güzel demiş..alevi kardeşlerimiz de müslümandır bundan kimsenin şüphesi olmasın hatta kimi alevi kardeşlerimiz hz. hüseyin in şehadetini o kadar yüreğinde hissetmiş ki onun şehadetinin yıldönümünde müthiş ağıtlar yaslar utuyor.. peygamberimizin en sevgili torunu şehit edildiğinde vücudunda 34 kılıç ve ok ve mızrak yarası vardı..Allahım bu nasıl bir acı..biz ehli betti çok severiz en az bir alevi kardeş gibi bak benim de adım hüseyin alevi değilim ama hz Ali yi hasan ve hüseyini en az onlar kadar severim. şafii,hanefi,hanbeli,maliki, mezhepleri Hakka giden yollardır. alevilik de öyle. Allah a peygambere inanan hiç kimseye müslüman değil diyemeyiz. her milletin iyi ve kötü insanları vardır. iyi insanlar baş tacıdır.

Kardeşim zaten bir kişiye kırk gün deli dersen mutlaka deli olur. İnsanların inançlarına saygı duyup iyi örnek olabilirsek ancak o zaman yanlışlarını düzeltmesine yardımcı oluruz ve biraz da kuralları öğrenene kadar yardımcı olursak. Kurandan büyük kitap var mıdır hiç olmazsa meailini okuyarak doğru yolu bulup sıkıntılarımızdan uzaklaşsak Hak yolundan ayrılmadan...Hakkı yalnız Hak'tan arayarak yaşasak. Yüce Rabbim inşallah bizleri tüm inananları yolundan ayırmaz inşallah....

Üst Alt