Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Eyyy çok bilmiş hayat!!! Bak yine mutluyum herşeye inat......

Mediha

Üye
Konular
66
Reaksiyonlar
1
İş ev arasında geçen rutin bir yaşam döngüsü.. Bu yaşamın içinde alışkanlıklarınızdan sıkıldığınız bir şeyleri değiştirmek istediğiniz oldu mu hiç?
Bazen bu rutinliklerden sıkılıyorum aslında herşeyi değiştirmek istiyorum ama her defasında da işe nerden nasıl başlayacağımı bilemiyorum..
Sonra küçücük bir değişiklik bile beni mutlu etmeye yetiyor.. Çok basit bir şey mesela..
Günlük sıradan geçen yaşamımıza bir parça renk katmak için aslında çok fazla boya kalemlerinede ihtiyacımızın olmadığını farkettim..
Çok zaman gereksiz yere olmayacak şeyleri kendime dert edip canımı sıkmışım.. Ha ben o kadar üzülüp kendime dert edince sanki sonuç farklı mı olacaktı .. Nerdeee .. Ben kendi kendimi yediğimle kalmışım :)
Çokta umrumdasın dünya demeyi başarabilmek lazım hayatta bunu öğrenmeye çalışıyorum bu günlerde :) En azından denemek bile bir şeydir değilmi..
Ben her zaman hayatta ikinci şıkkı (pozitif olmayı) seçerim.. Ama hangimizin hayatında inişler çıkışlar yok ki.. Son zamanlarda bende çok fazla kabuğuma çekildiğimi hissettim ve bu duruma bir son vermek gerek diye düşündüm..
Evet hayat yine sana inat mutluyum bak :)

Gerçekten hayatın tüm olumsuzluklarına meydan okuyup,ona inat mutlu olmayı başarabilen insan kahramandır benim gözümde:)Canımsın,kahramanımsın o halde:))

Bu aralar ben de çok şikayetçiyim rutin hayatımdan.. Dediğin gibi bacım çok fazla bi değişime gerek yok ama küçücük de olsa bi değişim istiyor insan.. Zaten fazlasını kaldıramayız.. Bu defa da rutin hayatımızı özleriz..:) Düşünüyoruuum düşünüyoruum ne yapsamda renk katsam hayatıma diye bulamıyorum hiçbişi..:rolleyes: Gezip tozsam diyorum evimden rahat hiçbiryer yok.. Evde ne yapabilirim diyorum aklıma hiç bişi gelmiyor.. Tembellikte çöktü zaten...

İnsanlar, dünya yani yoruldu galiba dönüüüp dönüüüp durmaktan, dönüp dolaşıp aynı şeyleri yaşamaktan... Binlerce yıldır doğuyor, batıyor güneş...32 Yıldır aynı şeyleri yaşıyorum ben..Bıkkınlık geliyor bazen.. Bi hammada akşam oluyor, bi hammada sabah.. :rolleyes: Herkes mi böyle yaşıyor acaba diye düşünüyorum yani:)

hayat yenilmesi gerektiği kadar dır yemek gibidir çok yediğinde şişersin az yediğinde doymazsın tadında yaşamalı hayatı

Monotonluktan hep şikayet etsede insan aslında monotonluğa hep ihtiyaç duyar.Değişiklikler yenilikler hep korkularımızı önümüze getirir.Yeni sorunlar yeni alışkanlıklar bünyemizde derin sarsıntılara vesile olur..Kısa zamanda tekrar monotonluğumuza dönmek için içimizde bi sürü nedenler yaratır yenilikçiliğimizi bir kenara atarız.

ben bu durumlarda küçükten baslarım mesela günde bes bardak su içerken azaltarak 2-3 bardaga indiririm ve bu benim hayatıma bi renk katıyor ve mutlu oluyorum
MuTlUlUk=Elde olanlarla yetinmektir .

Sana rağmen benim vefasız sevgilim (hayat) ne seninle nede sensiz olmuyor diyeceğim kendi adıma medişim,sen doğru yoldasın devam canımcım..:eek:
Rutin iş olsun seni sevenler rutine bağlamasın olayı önemli olan o..:D
Bahh !! yine öptüm seni kocamanca...;)

cok güzel bir konuya deginmişsin insan oglu herşeyden herşeyden cobuk sıkılıyo kazan sonra evde sekiz ay yattım evin icinde dört dönüyodum sıkılıyodum bir yıldır calışıyorum hep aynı iş yine sıkılıyorum ufak tefek şeyler insanı mutlu ediyor birde hayata karşı tüm engellere karşı ayakt durmak bişeyleri başarmak beni cok mutlu ediyor herkese başarılar

hayatı yaşanılır kılan gülen yüzler, silinen gözyaşlarıdır.bazen sevinçten de akar gözyaşları..

bence dünyada en büyük bela; olağanlığa alışmak, monotonluğa düşmektir. her durumda edinilen amaçlar ve hedefler bizi monotonluktan kurtarır.

hayata inat mutlu olmak ve hayatın iniş ve çıkışlarına rağmen pozitif tarafından bakabilmek insanın güçlülüğünü gösterir. Harika bir düşünce tarzı, hep güçlü olman duasıyla :)

Üst Alt