Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Felç tedavisinde transkraniyel manyetik simülasyon (tms) yöntemi..?

hasato

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
2
felç tedavisinde yeni tedaviler diye araştırma yapınca en çok karşılaştığım yöntem yabancı kaynakları da ingilizcem elverdiğince araştırdım beyin hasarına bağlı kısmi felç konuşma bozukluğu spastite vb. durumlarda son 30 yıldır kullanılmaktaymış FDA onaylı bir tedavi tabi ki yüzde yüz çözüm değil ancak ftr yanında ek tedavi olarak ugulananiliyor süreci hızlandırdığı belirtiliyor.

ftr doktoruma danıştım denenebileceğini ancak devlet hastanelerini tercih etmemi söyledi sıkıntı burada başlıyor İnternet üzerinden araştırdım ancak tms tedavisi uygulayan devlet hastanesi bulamadım özelde uygulayan çok ancak burada da güven meselesi devreye giriyor bu tedaviyi deneyen bilen yada yönlendirme yapabilecek var mı? ilginiz için teşekkür ederim

Hastanın yakın zamanda çekilen kaliteli bir beyin MR görüntüsü bu cihaza yüklenerek; hastanın başı üzerine yerleştirilen TMS bobini ve özel bir kamera yardımıyla manyetik alanda görüntülenen görüntü , MR görüntüsü birleştirilip özel bir yazılımla sentez edilerek beyin bölgesinin üç boyutlu görüntüsü ekrana yansıtılıyor. Uzman doktor bu görüntü içinde aradığı hasarlı bölgeyi sanki beyini açmış ta içine bakıyormuş gibi görebiliyor. Teşhis için faydalı bir cihaz.

Son düzenleme:
Üst Alt