Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Femur kırığının iyileşme sürecine dair deneyimlerinizi yazar mısınız?

melisgül

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar hepinize merhabalar.ben oturan boğa rumuzlu arkadaşımın sanırım site yöneticisin yazılarını bu güne kadar sessiz sedasız takip ettim okudum.ama şimdi sıra bende sanırım.

Ben 3 ay önce kurban bayramının 2,günü eşimin kontrolundeki aracımızda trafik kazası gecirdim.arka koltukta olmama ragmen büyük hasar aldım.kolum ve femurum ortadan parçalı kırıldı.şimdi kolum iyi dıştan platin vardı cıkarıldı şükrolsun iyiyim şimdi.

Ancak bacağım kalçadan dize kadar ameliyat oldum platin takıldı.3 ay gecti doktorum % 50 basmama 2 gün önce izin verdi.femur kırıgının süreçlerini anlatırsanız gerçekten sevinirim.2 gün önce kemiğimin filmini ilkkez gördüm gerçekten kötü görünüyordu ama doktor iyiye gidiyorsun sadece zaman ve sabır dedi.bana yürü dedi ben yürüdükçe ağrılarım çok kötü başladı.ne yapmalıyım nasıl bir süreç beni bekliyor.etfaımda hiç böyle bir tanıdıgım yok bilgi alabileceğim.umarım bu siteden öğrenebilirim.

Herkeze saygılar

Özlem hanım geçmiş olsun, 2 ay önce bende evde talihsiz bir kaza nedeni ile halının kayması sonucu dizimi yere çarpıp femur kemiğimi parçalı kırık haline getirdim, 9 plak vida ile ancak toparlayabildiler, ama kırılan ayağımla ilgili hem iyi hem kötü 2 farklı durum var;

1- Kırılan ayağım zaten polio (çocuk felçli) olduğundan ve kullanmadığım bir ayak olduğundan benim yaşamımı çok fazla etkilemeyecek.

2- Ayak polio'lu olduğundan çok kısa ve zayıf, dolayısıyla kaynaması 1 yıldan az olmayacak, ameliyattan 40 gün sonra kontrole gittiğimde daha bir gram kaynamamıştı.

Sizin ayağınızda herhangi bir engellilik durumu yoksa ortalama femur kırıkları 3-6 ay arası kaynamakta, dolaysıyla bir kaç ay içerisinde acılarınız azalacak, kırığınız kaynayacaktır.

Öncelikle her kese geçmişolsun.
29.06.2013 te trafik kazası geçirdim ve arka koltukta olmama rağmen benimde sol femurum ve vucudum da bir çok kemiğim kırıldı.
ilk operesyondan sonra platinlerim benim kendimi bilmememden dolayı yerlerinden cıktı. Daha sonra antalya eğitim ararstırma da ikinci defa bu kez tıtanyum ve çivileme amilayı oldum 23.07.2013 te. Vucudum titanyumu kabul etmeyim aynı yerden 8 defa ameliyat oldum. son olarak sentedik gref yaptılar. buraya kadar kötü geçen günlerimden sonra 11 ayda çift koltuk değne ile yürümeye başladım. Doktorlarımın dediği her seyi harfi ile yaptım ve en son 16.01.2014 te teğnekleri attım ama akasama devam ediyor geçecek insallah oda. cok cabuk toparladım şükür.Sn Doç dr Özkan Köse ve ekibi bu basarıda en büyük pay sahibi sağolsunlar. iyi beslenme ve bol bol calsiyum ve moral bu işin sırrı. Geçmiş olsun insallah toparlarsınız.

benim oğlumun kırılmıştı femur boyun kırığı,bir yılı buldu kaynaması sabret ben paça çorbası içirdim sık sık bide kefir,yoğurt falan bizimkide umutsuzdu çok şükür bişey kalmadı taktıkları parçalarıda çıkardılar.geçmiş olsun acil şifalar.

Üst Alt