Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Fibromiyalji'de etkili tedavi yöntemleri nelerdir?

zeynep71

Üye
Konular
86
Reaksiyonlar
0
mrb arkadaşlar fibromiyaljide en etkili agrıyı azaltmaya yönelik tedaviler neler paylaşırmısınız

fm sendromu

Herkese hayırlı günler arkadaşlar fibromiyalji hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ? fizik tedavi doktoru tarafından konulmuş olan bu teşhis hakikatten insanın asabını bozuyor. Birde doktor EFEXOR 150 mg ilaç verdi kullan diye bu ilacı ömür boyu mu kullanacağım yoksa belirli bir süre mi ? tedavisi yokmuş bu rahatsızlığın :( :( :( Biraz beni aydınlatırsanız mutlu olucam .

Merhabalar,

Belirtileriniz nelerdir acaba şu an ben de çok fazla kasılma kramp, spazmlar var fibromiyalji olduğunu düşünüyorum, halen fizik tedavi hastanesinde yatmaktayım Ankara'da ama doktorlar pek ağrılara yönelik bir şey yapmıyorlar regapen ve dukset kullanıyorum, kas gevşetici olarak da dolantin, tüm vitaminleri alıyorum ama nafile...
Bir kaç tamamlayıcı tıp merkezi gezdim fibromiyalji ağrıları için en iyi tedavinin sinir ve kas hücrelerini desteklediği için ozon tedavisi, spazmları açmak için de kuru iğneleme ve manuel terapi öneriyorlar, siz de bu tedavileri aldınız mı acaba?

3-4 aydan beri bacaklarımda, kalçamda kramp ve kasılmalar oluyor, kalçaların üst kısmında keçelenme ve karında sıkışma hissi oluyor sanki bir şey iki taraftan sıkıyor gibi, boynumun sağ tarafında elimle de hissedebildiğim kablo gibi spazmlar var ve boynum çok gergin, kulaklarımda basınç hissi de oluyor ve nefes darlığı da oluyor arada.
Biraz araştırdım fibromiyalji belirtilerine çok benziyor bu durum...
Bu belirtileri yaşayan veya yaşayıp atlayan arkadaşlar var mı aramızda aydınlatabilrse çok sevinirim valla bıktım bu illetten her neyse...

_halit_..hocam geçmiş olsun ,duxet i ben de kullanıyorum 30 mg olanını kolumdaki noropati nedeni ile, çok iyi bir ağrı kesici ve antidepresan olduğuna inanıyorum,perge de kullanıyordum duxet kullanınca doktorum ona gerek yok dedi .ağrın çoksa 60 lık 2 tane kullan derim doktoruna sorup.
bir de bitkisel tedavi yöntemlerini de bir araştır derim..

deathless sana da geçmiş olsun hocam, bitkisel tedavi olarak şimdilik sarı kantaron çok iyi geliyormuş aldım fakat dukset gibi duloksetin grubu ilaç kullananların kullanmaması gerekiyormuş, duksetle beraber regapen de kullandığım için çok ağır olur 2 tane almak gibime geliyor.
bi de c4-c5 omurilik hasarım var ama semptomların neden kaynaklandığını bir türlü bulamadılar, 4 aydır doktor doktor geziyorum.

öncelikle herkese geçmiş olsun.. bu rahatsızlık nedir belirtileri neler ve hangi toktorlar teşhis koyabiliyor...

Ömür boyı çekilen hastalık bu anca sporla rahatlarsın vücut çalıştır plates falan yada yüzmeye git önce emar çekinin sırt bel boyun fıtık varsa ağrır sürekli

Ekmeğide azaltın glutende ağrı yapıyo
_halit_ duloksetini bana geçen yaz verdi ayak ağrım vardı acillik oldum çok kötü kabız etti tansiyon yerlerde gezdi

fibromiyalji nedeni çok çeşitlilik gösteren bir hastalık, vücutta sadece psikolojik olabileceği gibi fizyolojikbir nedene bağlı da gelişebililiyormuş...
benim şanssızlığım 4 seneden beri c4-c5 de omurga hasarı var fakat 4 senedir de hiçbir ağrı çekmedim, 3-4 aydır çok farklı türde ağrılar çekiyorum. doktıorlar da çok kararsız kalıyorlar kimi omurga hasarından diyor, kimi sadece kas spazmından anlamadım gitti...
sormak istediğim arkadaşlar genellikle yatarken oluyor, sanki bacaklarımda içerden kaslar titriyormuş ya da bir akım geçiyormuş gibi oluyor ve bir de belimi iki yandan sıkıştırıyorlarmış gibi oluyor; size de bu tür bir durum oluyor mu?

Fibromiyalji 3 aydan uzun süren agrilar varsa vucutta. Tetik noktalarda agrı hissediliyorsa. Emar vb. Şeylerle teşhisi konulamiyor malesef. Kısaca tedavisi bildigim kadariyla bol su içmek, soguk havalarda biraz agri artiyor dikkatli olmak, stresten uzak durmak, magnezyum alınimina dikkat etmek, spazm ve agriyi azaltmak için , manuel terapi özellikle spazm ve kas agrilarini egzersizler kasilmayi azaltmak için tavsiye ederim. Özel fizyoterapistle konusabilirsiniz. Fizyoterapist bu konuda aydinlatır ve ne yapmaniz konusunda size yardımcı olacagini düşünüyorum. Geçmiş olsun..

beyin kanamasından sonra benim en büyük şansım ayaklarıma vurmaması oldu allah a çok şükür..şu an sadece sol kolumda mevcut bu durum yanmalarım hafifledi ama elektrik çarpası hissi halen var...kalıcı kesin bir tedavisi bildiğim kadarı ile pek yok,şansımıza ilaçlar etki ederse bir de beslenme çok önemli şeker hamur işi vb..gıdaları tamamen değil ama azaltmak çok önemli bu hastalık da ben 10 kilo kadar verdim dikkat ederek...herkese çok geçmiş olsun..

Üst Alt