Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Fizik tedavi için eve gelen görevliler tedavi uygulayamayacaklarını söylediler!?

Konular
16
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba,

Annem camdan düşmesi sonrasında yüzde 94 ağır engelli oldu. Kaza geçireli yaklaşık 1.5 sene oldu bu süreçte her gün fizik tedavi görerek baya yol kat ettik.. Ancak maddi imkanlardan dolayı şu an eve geri döndük ve eve döndüğümüz için bende Sağlık A.Ş.'den ücretsiz fizik tedavi talebinde bulundum. Doktor eve gelip uygunluk verdi ve dün akşam fizikçi arkadaş eve gelmiş. Evde bakıcı vardı ve gelen görevli anneme bu hastanın hiçbir şeyi yok birisi koluna girince yürüyor, böyle hastalara hizmet veremeyiz özel bir hastaneye gidin gibi kaba bir üslupla yaklaşmış ve annemin morali iyice bozuldu. Şu an inanın birisi koluna girince çok zor yürüyor.

Bu görevlinin isimini soy ismini sorduğumda söylemediler..

Ben ne yapabilirim ? Nereye şikayet edebilirim. Yardımınızı rica ediyorum.

Hayırlı günler..

sağlık a.ş. ye şikayet edin

sağlık aş. bimere cimere hepsini yazın eşşek gibi gelip hizmet vermek zorunda genelde bu şekilde hastalara hizmet vermek istemiyolar ağır geliyor alışmışlar spastik çocuklara basit hareketler yaptırmaya bu şekilde hastalara bakmak istemiyolar

Bimer'e , Sağlık A.Ş. ye ve Beyaz masaya şikayet ettim. Bakalım nasıl sonuçlanacak..

Sabim 184 şikayet edin kesin sonuçlanır ama eşşek gibi yorumlar hoşdegil o kişinin seviyesine inmissiniz ozcanerkus

Eğer ki bir hastanın koluna girip yürütülüyorsa o hasta artık evde fizik tedavi almamalıdır ,bir yakınıyla beraber hastaneye başvurabilir.Yazınızda belirtmişsiniz çok yol kat ettik diye buna şükür etmeniz gerekmektedir.Ne güzel ki ilerleme sağlamışsınız ya hiç ilerleme sağlanamasaydı ne olacaktı ?(Durumu daha da ağır hastaları düşünmek lazım.)Tekrardan geçmiş olsun Allah sabır versin.
YukarIda ki bir şahsiyet ağza alınmayacak şeyler sarf etmiş ki bu çok yanlıştır.Kimse bir şeye yapmaya mecbur değildir.emin olsun ki spastik çocuklara basit diye tabir ettirdiği hareketleri yaptıramayan çok kişi var o özel eğitim okullarında,hastanelerde.Eğer ki hareketlerin basit olduğunu düşünüyorsanız bir sorun kendinize neden bu hareketi yaptırılıyor ya da Fizyoterapist e sorun bu hareketin faydası nedir diye,boş gelip boş gitmeyin hiç bir zaman.

Koluna iki kişi girip zorla yürütülmeyi yürümek sayıyorsanız evet haklısınız. Ancak bizim evimizde 1 kat merdiven var ve evden dışarı çıkarmak çok zor oluyor. Eve de fizik tedavi getirmeye maddi durumumuz yetmiyor. Bende bu ülkenin bir vatandaşıyım ve bu zamana kadar bütün vergilerimi son kuruşuna kadar ödedim. Zamanı geldiğinde neden devletin verdiği bu imkandan yararlanmayayım. Borç harç bu zamana kadar tedavi aldık. Durumu ağır derken daha nasıl bir ağır olabilir? Açıklar mısınız..

Yaşamayan bilemez. Umarım başınıza gelmez ama o zaman anlarsınız çektiklerimizi...

Size naçizane tavsiyem klavye başında yaşamadan çekmeden mesaj atmayın. Benim annem henüz 51 yaşında bir insan nasıl zor bir durum anlamazsınız...

yanlış anlamayın lütfen beni ..daha ağır derken trakeostomi takılı sadece gözleri hareket eden fizik tedaviye çok ihtiyacı olan hastalar var ya da canavan hastalığı vb örnek çoğaltılır..Allah beterinden saklasın.Lakin vergi veriyorum diyosunuz da bu ülkede vergi vermeyen mi var ? Klavye başında yazmıyorum emin olun bu konuda beterin beteriyle karşılaştım.

Bu tepkinizi Fizyoterapist e kaba tavırla yaklaşan arkadaşa gösterseydiniz keşke...

Ben evde olsaydım zaten tepkimi gösterecektim ancak evde değildim.

Neyse zaten durumdan haberiniz yok annemin şu an midesinde peg'i var. Boğazında da treoskimisi vardı yeni çıkarttırdık.

İyi günler..

Üst Alt