Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Fizik tedavi konusunda sorularınızı cevaplandırabilirim..? [Soru]

Fzt. Bilge

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Herkese İyi Günler.
Ben fizyoterapistim, siteyi tesadüfen gördüm ve yardım edebileceğimi düşündüğüm için kaydoldum.
Eğer fizik tedavi ya da hastalıklar hakkında danışmak istedikleriniz olursa kapım herkese açık mümkün olduğunca yardım etmeye çalışırım.
E-mail adresim: bilge.bilgict@gmail.com , isterseniz bu mail adresinden de yazabilirsiniz.

konunun uzmanindan bilgi almak netten oturdugumuz yerden cok tesekkurler fizyoterapist arkadas
ben ev tasirken esya yerlestirirken belim cik diye ses cikardi iyibir agri bir haftadir ha gecer diye bardak cekme merhem surme pekbir ise yaramadi eh evdekilerin zoruyla hastaneye gittim ocu gibi kacarim hastaneye gitmekten
doktor bel fimimidir ne istedi ayin 15ne cagirdilar bendede bayagi bir isitme sorunu var yani leb demeden anliyamiyorum her seyi
doktor fizik tedavi dedi bu fizik tedavi uzun surermi bel agrisina ne kadar faydali olabiliyor sitede bilgilendirirseniz cok insanin basagrisi olan belagrisi hakkinda bilgileniriz
saygilarimi sunarim

geçmiş olsun

bel ağrısı sebebiniz tahminen disk kayması ya da disk düzleşmesi çıkacak filmlerde. bu durumda size ağrınızı gidermek için 15 günlük bir fizik tedavi seansı uygulayacaklar. daha sonrasında ise ev programı verecekler. bu ev programı oldukça işe yarar. sırt, karın ve kalça çevresi kaslarınızı kuvvetlendirir ve böylece vücudunuzun yükünü beliniz değil, kaslarınız taşır. bu sayede ağrı ya da hareket zorluğu yaşamazsınız.

EGZERSİZLER (olaydan 2 hafta sonra başlayın- günde 30 kez)
(canınızı yakmayacak kadar yapın, ağrınız olursa bırakın)

1- sırt üstü yatın, dizlerinizi bükün, ayak tabanlarınız yerde olsun, 1 elinizi bel çukurunuza koyun, karnınızı sıkarak elinizi ezmeye çalışın 2-3 sn sonra gevşeyin

2-yüzüstü yatın ve gevşek uzanın, sonra kalçanızı iyice sıkın, 5 e kdr sayın ve gevşeyin

3- madde 1 deki pozisyonda yatın ama bu sefer her iki kolunuz da yanınızda uzanmış olsun. bu haldeyken kalçanızı yavaşça indirip kaldırın

tekrar geçmiş olsun

cok tesekkur ederim verdiginiz bilgilere uygulayacagim fizyoterapist ve baben arkadaslar duyarak anlamaktansa okuyarak anlamak benim icin daha kolay oldu

sıtede doktorumuz oldugu gıbı bır fizyoterapistin olması guzel....

Re: ..

soldier' Alıntı:
geç geldın erken kaçtın be kardesım nerdesın mıllet sırada bak dükkana bak sana ondan sonra musterı yok dıye aglıyonuz.....

:shock: E.. yeni soru yok ki ortada.. Arkadaş e-mail adresini de vermiş.. Daha ne yapsın?.. :roll:

BU DENLİ SICAK DAVRANIŞ GÖSTERİP ADRESİNİZİ BİLE VERİP İNSANLARA YARDIMCI OLMAK İSTEDİGİNİZ İÇİN TEŞ.EDERİM

GEÇMİŞ OLSUN
EVET FİZİK TEDAVİ BU KONUDA İYİ GELİR
ÖZELLİKLE SIRT VE BEL AĞRILARINIZIN SEBEBİ KISALIK FARKI NEDENİYLE POSTÜR BOZULMASI
BEL VE SUIRT GÜÇLENDİRİCİ EGZERSİZ VERDİKTEN SONRA KISALIK ÖLÇÜSÜNE GÖRE ORTEZ YA DA CERRAHİ TEDAVİ SUNARLAR UMARIM CERRAHİ KADAR CİDDİ DEĞİLDİR
YAKLAŞIK 5 CM KISALIĞA KDR ORTEZ İLE HALLEDİLEBİLİR
AMA BELDE KALICI PROBLEM YERLEŞMEDEN BİR AN ÖNCE GİDİN

merhaba kalca cıkıgı sonrası fizyoterapi

merhaba,

once yardımlarınıza teskkurler.ben de travma sonrası kalca cıkıgı oldu..yerine taktılar , dizdede darbe var ama daha iyiye gidiyor.
dr 1 sonra basacaksın diyor ama... basma asamasında nasıl bir fizik tedavi gerekecek cok merak ediyorum...

saygılar,

ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN
RAHATSIZLIĞINIZ ÇOK CİDDİ DEĞİL
ÖZELLİKLE DE DİZİNİZİN AYNI KALMAYIP DÜZELME YOLUNDA OLMASI FİZİK TEDAVİNİN ÇOK KISA VE KOLAY GEÇEĞİNE İŞARET
KALÇA ÇIKIĞI SONRASI REHABİLİTASYONDA KASLAR SAĞLAMLAŞANA KADAR YAPMAMANIZ YA DA DİKKAT EDEREK YAPMANIZ GEREKEN HAREKETLER GÖSTERİLECEK,
KAS KUVVETLENDİRMESİ İÇİN EGZERSİZ YAPACAKSINIZ VE EN SONUNDA DA SİZE TABURCU AŞAMASINDA EV EGZERSİZ PROGRAMI VERİLECEK HEPSİ BU
ENDİŞELENMEYİN
TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN
İYİ HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM

VE HERKESİN YENİ YILINI KUTLAMAK İSTİYORUM UMARIM HEPİMİZ İÇİN MUTLU, HUZURLU VE SAĞLIKLI BİR YIL OLUR HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN

SAYIN FİZYOTERAPİSTİM.BEN UZATMA AMALİYATI OLDU. KASIN ZAYIF DEDİNDİ. HAREKETLER YAPTIM.AMA ÖĞRENDİĞİM KADARIYLAN KASIMI UZATMAMIŞLAR.AMALİYAT ÖNERİLİYOR. BU AMALİYATI OLMADANDA KAS UZAMAZMI. YARDIMCI OLURMUSUN.

Üst Alt