Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gastrit nasıl iyileşir?

CORTU

Üye
Konular
27
Reaksiyonlar
96
Aile hekimine gitmiştim belirtileri anlattıgımda reflü demişti. Genel cerraha anlattıgımda gastrit dedi mide ilacını devam etmemi söyledi. Mide ilacını içmedigimde belirtiler tekrar başlıyor. İlaç içmesem veya hem ilacı kullanıp hem başka neler yapabilirim. Bilginiz varmı gastrit tam iyileşebilen bir hastalık mı ? Tedavi olsam birde annemde var. Aynısı geçici bir hastalıkmı ? Mide mikrobu yada diger tahlillerde sıkıntı yok

bende de var gastirit mide ilacı kullanmadım sadece kudret narı denen bir bitki var onun meyvesini tükettim çok şükür iyiyim internette bulabilirsiniz satılıyor tabi şu önemli doktor her zaman daha iyisini bilir sadece bana iyi gelmişti

@CORTU,

Geçmiş olsun,

Benim tavsiyelerini takip ettiğim ve genel itibarıyla tavsiyelerine uymaya çalıştığım bir oluşum var: Sağlıklı Yaşıyoruz.

Aşağı bir link bırakıyorum, oradan ve/veya instagramdan takip edebilirisiniz oluşumu.

Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Gastrite iyi gelir mi bilmem ama birkaç yıl önce bir eczacı tavsiyesi üzerine birkaç etken madde içeren acidpass (çiğneme tableti) isimli ilacı keşfettim, midemle olan herhangibir sorunu anında kesiyor.

Gastrit, ilerlemiş hali ülsere pangastrit.

Gastrit ve ülser.. insanların %60 şı Helikobakter Pilori,bu bakteri ile enfektedir.

Bu bakteri ile enfekte kişiler gastrit ve ülser olma olasılığı çok yüksektir.

Kesin çözüme ulaşmak için..Endoskopi yapılıp HP için biyopsi alınmalı..eğer hasta bu bakteri ile enfekte ise 3lü kombine helipak kullanarak bu bakteriden kurtulur.

Doktor duruma göre yönlendirme yapacaktır.
@CORTU,

@CORTU,
İki sene evvel endoskopi sonucunda gastrit tanısı kondu. Doktorun verdiği ilaçları harfiyyen kullandım fakat hiç bir fayda görmedim. Ta ki 1,5 ay öncesine kadar çektim bu sıkıntıyı. Nasıl ki bir arkadaşım damar otunu -halk arasında sinir otu, damar yaprağı da denir- tavsiye etti ; ilk yememle başlayan iyilik hali büyüyerek devam etti .Çok şükür rabbime bu dertten kurtuldum. 3-4 gün arayla 1 defada 4 orta boy damar yaprağını akşam yemeğinden 1 saat önce yıkayıp çiğ olarak , çok iyi çiğneyerek yiyorum . Size de tavsiye ederim. ben arkadaşıma hep dua ediyorum .umarım siz de bana edersiniz.Not: İnternetten de araştırdığınızda bununla ilgili birçok video ya da bilgiye ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
hergün gazoz kahve ve çay içiyorum gastrit olmasına rağmen
bırakamadım

Üst Alt