Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gece körlüğünün tedavisinde bir gelişme var mı?

ezrak79

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
gece körlüğünün tedavisinde bir gelişme varmı? bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

sevgili ezrak 79

bendede bu hastalık var maalesef.

hastalığın tedavisi için kök hücre tedavisi gen tedavisi ve biyonik göz ile ilgili çalışmalar sürmektedir..biyonik göz bu hastalık yüzünden görme yetisini tamamen kaybeden bir kaç hastada uygulanmış ve bu kişilerin az daolsa ışığı algılamaları ve gece-gündüz ayrımını yapmaları sağlanmıştır.

şu an için bu hastalığın kesin tedavisi olmamakla birlikte ilerleyen zamanlarda gelişmelerin olacağını umut etmekten daha fazlası gelmiyor şu an için elimizden.

manisada sülük tedavisi var ama söylentimi gerçekmi bilmiyorum bir araştır istersen.

onu bende duydum ama ciddi bir etkisi olduğunu düşünmediğim için yazmadım bile...sülük tedavisinin başarılı sonuçlar verdiği başka hastalıklar var ama bu kesinlikle bizim hastalığımız için geçerli değil.

sülük den başka istanbulda akapunkturla bu hastalığı tedavi ettiğini söleyen bir kişi daha var..bir kaç hasta burda tedavi oldu ilk başta düzelir gibi oldu gözleri ama kısa sürede gözleri gene eski durumuna döndü.

Üst Alt