Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Geçen yıl %28 rapor aldım. Yeniden başvuru yapabilir miyim? [Soru]

• Konbuyu başlatan kaplanyunus
  • Başlangıç tarihi
K

kaplanyunus

ben 2007 agustosta yuzde 28 özurlu raporu aldim. sımdı baska sekılde basvurum olur mu?

Tabii, dilediğiniz zaman hastaneye yeni bir rapor için başvurabilirsiniz.

ama sen rapor daha once almıssın artık alamazsın dediler daha once aldıgım ıcın ısleme koymadilar

iyı gunler 1 kere rapor alan %40 ın altında olan sonra rapora nasıl muracat eder 1 kere alan bırdaha alamaz diye bır sey varmı

Kim demiş bir daha alamazsın diye!? Eğer sağlık koşulların değişmiş, varolan koşullarda %40'ın üzerinde rapor alacağını düşünüyorsan, istediğin devlet hastanesine müracaat edebilirsin.

ben 2008 agustosta %28 rapor kısısel durum bıldırım ıcın sonra2022 sayılı yasaya basvurdum %38 aldım 2 ay oldu sımdı doktor 40 alabılın dıyor tekrar basvursam hastane kabul eder mı daha once 2 kere aldım yanı hastane once tc den sorgulama yapıyor

Eğer sağlık durumunuzda kötü yönde bir ilerleme olduysa tabii ki başvurabilirsiniz. "İlerleme var" gerekçesiiyle başvurun, reddetme hakları olamaz.

rapor

her iki gozum 0.1 e 0.1 yuksek bılateral mixt astıgmat ve bilateral amplayopi var ne kadar alırım oran olarak

orayı fazla anlamadım ya size zahmet bi baksanızda yazsanız ne olur

rapor

8 ay once hanı demiştım %28 rapor aldım dıye tekrar basvuru yaptım %75 verdiler ben cok buldum yanı bır sorun olur mu iş basvurusu memurluk sınavına basvursam kazansam %75 e cok derler mi bana yardımcı olun ne yapayım ıptal mı ettırıyım yksa terrar basvurup oranı dusursunler mi yada dursun hıc bır sorun olmaz mı tesekkur yanlız goz den aldım raporu

bununla memurluk sınavına basvursam atanabılırmıyım yanı ben cok buldum korktum bırsey olur mu

%75 toplam işgücü kaybı değildir. O, görme konusundaki kayıptır. Yani iki gözü de kör olan birinin organ/uzuv kaybı oranı %100'dür, ama bunun toplam işgücü kaybı oranı -tamamen afaki söylüyorum- %50'dir.
Size verilen raporda toplam işgücü kaybı oranı yazmıyorsa, o rapor bir işe yaramaz.
Bu haliyle memurluk sınavlarına girebilirsiniz. Çünkü bu detay bürokratların gözünden kaçar bir süre. Sonra fark edilir, o zaman ne olur, onu bilemiyorum.

Ama mesela bu raporla vergi indirimi için başvursanız, mutlaka reddedilirsiniz. Oradaki bürokratlar bu konularda ketumluk derecesinde dikkatlidir.

Merhabalar,yeni rapor için bir yılın dolması gerekiyormuş.ama aslı gibidir yapıp vermek zorundalar

rapor

hayır sadece gozden tum vucut fonksıyon kaybı %75 diyor agır ozurlu yazıyo mıllı egıtımın ozurlu muracatına basvuracaktım olmaz dediler sebebi ise calısamayacagı iş alanında bır sey yazmıyormus muracatımı almadılar ne yapayım

rapor

hayır toplam ıs gucu kaybı yazıyor %75 diyor agır ozurlu yazmıslar meb memur muracatına basvurdum olmaz dedıler sebebı ıse calıstırılamayacagı ıs alanına bır sey yaz mıyormus orda calısacagı ış alanlarının yazması gerekıyormus

rapor

meb 10 derece ozurlu personel kadrosuna basvurdum ne yapıyım olur mu

Bence sınava girebilirsiniz. Ama atama yapılacağı zaman, atamanızın sözkonusu olduğu kadro ile ilgili olarak yeni bir rapor talep edebilirler sizden; amaç, "o işi" yapmaya engel bir sakatlığınızın olup olmadığını öğrenmek olur...
Bence elinizdeki raporla başvuru yapmanıza engel bir durum yok.

ama kabul etmediler basvuruyu nedenıde suymus calısamayacagı ıs alanlarına hafıf işlerde calısabılır yada tum hızmetlerde calısabılır yazması gerekıyomus lutfen yardımcı olun bugun muracat son kabul etmıyorlar ben 2022 sayılı yasa dan basvurdum %75 agır özurlu gozden ama gozumun hakkı % 40 larda 75 vermısler işe gırerken agır ozurlu olması sorun olurmu :p

Nasıl etmezlermiş! Neden etmediklerine dair yazılı bir gerekçe iste. "Eğer başvurumu kabul etmez, işleme koymaz veya bana reddetme gerekçenizi yazılı olarak vermezseniz, sizi Kırıkkale Valiliği İnsan Hakları Kurulu'na şikayet edeceğim ve hakkınızda yasal işlem başlatacağım.
Başvuru için aranan şartlarda "sağlık raporu" ibaresi var. Sağlık raporunda ne yazıp yazmayacağına dair hiç bir şart yok. Hangi tür işlerde çalışacağım sınav sonucunun ardından, atama için önemli olabilir. Ancak o zaman, "sakatlığınızın Z kadrosunun gerektirdiği içi yapmanıza engel olup olmadığına dair bir rapor" talep edebilir işe yerleşeceğim kurum. " de.

Eğer buna rağmen başvurunu kabul etmezlerse, başvurunu reddedildiğine dair şahitlik edecek iki kişi belirle ve derhal aşağıdaki Kurul ile iletişime geç. Bugün başvurunun son günü olduğunu ve başvurunun kabuul edilmesini sağlamalarını iste. Aciliyetin üstüne özellikle vurgu yap ama...

KIRIKKALE VALİLİĞİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Telefon: 0 318 224 25 60 (bu numarayı arayıp, İnsan Hakları Kurulu'ndan bir yönetici ile görüşmek istediğini söyle. Hatta bence doğrudan Valiliğe git)
insanhakları@kirikkale.gov.tr

raporum agır ozurlu yuzde 75 45 lerde almak ıcın tekrar basvuru yapabılırım mı olmaz dıyorlar yanı oranımı dusurmek ıcın goz den aldım hakım 45 ama 75 cıktı ne yapayım

O raporla sınava gir. Sonra senden yeniden rapor isterlerse o zaman ona göre hareket edersin...

Üst Alt