Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Genetik tanı, sinir yaralanmalarının iyileştirilmesi ve kök hücre...

xxxman

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar geçen gün haberleri izlerken kanserin genetik testle önceden ögrenilebileceğini ve büyük ihtimalle kanserin ortadan kaldırabileciğini yada ön tedbirler alınabileceğini duydum
ama sayın yada bana göre saygıyı haketmeyen doktorun açıkmalası beni şok etti konuşmasında BU TÜRLÜ TESTLERİN PAHALI VE UZUN SÜREÇ GEREKTİĞİNDEN BAHSEDEREK MODA OLUNMASINDAN KORKULDUĞU YADA İSTENİLMEDİĞİ GİBİ Bİ KONUŞMA YAPTI
moda olmasından korkulan şey ne dudak silikonu ne gögüs silikonu KANSER GİBİ ÖLÜMCÜL BİR HASTALIĞIN genetik testi
ben o doktordan şu konuşmayı beklerdim maliyetin düşürülüp bütün insanlığa uygulanması bir test böylece KANSER GİBİ ÖLÜMCÜL BİR HASTALIK TARİH OLABİLİR demek yerine moda haline gelmesin diyor...
amaç kanseri yok etmek o kadar uğraş hastalığa yakalandıkdan sonra niye madem önceden tedbir alınma şansı var neden yapılmıyor soru işareti maddiyat için insanlar acılara ve ölüme mi terk ediliyor?

-------------
2.BİR KONU
kadavradan alınan kolların iki kolları olmayan birine nakledildiğini herkez duymuştur en son halinde kollarını kaldırabildiği gösterildi
madem sinirler kendini yenileyemiyor koptugu zaman yada zedelendiğinde insanlar felç kalıyor nadıl oluyorda kopan uzuvların sinirleri dikildiği zaman yeniden hareket haline geçebiliyor?
demek ki sinirler o kadarda çözümsüz bişey değil...

--------------
3. KONU
KÖK HÜCRE ÇALIŞMASI ADI ALTINDA HASTALAR İSTİSMAR EDİLEREK BİRİLERİ SERVETLERİNE SERVET KATIYOR
20 küsür yıldır kökı hücre herşeye çare oldu ortada çare olunmuş bişey yok hangi hastalık kök hücreyle tedavi edilmiş??? bence kök hücreye bu kadar güvenilmemeli ve ödenek ayrılmamalı ya hiç bir işe yaramıyor kök yada yarıyor ama saklanıyor ve bizler hiç birşey yapamıyor bu gidişe nasıl dur diyebiliriz?

sinirlerin harabiyet dereceleri önemlidir iyileşme sürecinde,,,nöropraksi,aksonometsiz gibi nispeten daha az sinir hasarını tanımlayan durumlarda rejenerasyon yani sinirin spontan olarak kendini yenilemesi daha olasıdır fakat günde 1-2mm kadar tamirat olduğundan iyileşme süresi de son derece uzun,,,aylar yıllar olabilmektedir...sinirin hangi bölgede hasarlandığı ve hasarın derecesi iyileşme sürecini belirler....sinir fizyolojik olarak bütünüğünü korumuyorsa( trafik kazası,ateşli yaralanma vs...sonrası kopma gibi) cerrahi süreçten sonra tam olarak iyileşmesi olsılığı düşüktür mutlaka sekel bırakır...zamanı hasarın boyutu belirler konu sinirler olduğunda,,,herkese geçmiş olsun....

Üst Alt