Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Genzimde aşırı tükürük birikmesi oluyor. Bir teşhis koyulamadı!?

pcdelisi15

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
öncelikle herkese mrb sevgili büyük ve küçük değerli insanlar takriben 16 17 yıldan beri çekdiğim ve 12 tane farklı kbb uzmanı(prof-doç-dr) ve bi o kadar da hastane(araştırma özel devlet) gezmeme rağmen çözüm bulamadığım bir hastalığım var

Nerden nasıl başlıcağımı bilemiyorum hatırladığım kadar 8 yaşından beri bu illetle uraşıyorum şuan 24 yaşındayım

1- Sıvı gıdalar (kolay çat süt su içtiğim zaman yumuşak dama k(nazofarenk) kısmında yoğun bir tükürük birikimi oluyor

2- Özellikle sabah kalktığım da hareket halindeyken genzim dolu oluyor ve geri çekip tükürünce acayip böğürme oluyor
3- Yemek yerken aynı şekilde genzin arkası yumuşak damağın üstü türükükle doluyor
4- En basitinden bir bardak çay kola vs içtiğim zaman belki 15 20 kere tükürüyorum vs....

Tüm bunlar gerçekten insanın sosyal hayatını kötü bir şekilde etkiliyor.İşin kötü tarafı ise bir toplumda genzinin dolu olup yere tükürmeniz karşı taraf sizin hasta olduğunuz bilmiyor ve kötü gözle bakıyor

Yaptığım tetkikler

1 kez dsn ameliyatı okup burun polipleri küçültülüp kemikler alındı
1 kez geniz eti amelilatı oldum
boğaz mide reflüsü dediler rennie şurubundan 60 65 tane kullandım pulcet 2 3 kutu ve diğer mide koruyucuları
zaten kullandığım alerji spreylerin hatırlamıyorum bile
en son sinüs boyun gırtlak ve yumuşak damar emarı çektirdim
snde adenoid(geniz eti) var dedi
son olarak bununda ameliyatı oldum pek umudum yoktu sonuç beni şaşırtmadı ama Rabbim herkse en başta bana şifasını versin

şimdiden saygı ve sevgilerle

düşüncesi ve yorumu olan yada gitceğim bir kurum varsa yardımcı olcak arkadaşlar şimdiden sevgi ve saygılarımı sunuyorum

şunuda eklemek istiyorum bu illet beni bitirdi psikoloji fln kalmadı artık toplum içine çıkamaz oldum bir cafeye gidip bir bardak çay içemiyorum korkudan sürekli genzim dolcak tükürcem diye yardımlarınızı bekliyorum

bu yaşta hayattan umudu kesme altından kalkamıyorsan psikatrıse git özürlülerin cogunda psikoloji 0 dır kafaya takma salla

kardeşim benim psikiyatri bir sorun değil bu problemi halletsem moralimde düzelcek bnm gibi bu dertten muzdarip kimse yok zaten

aklıma tükürük bezi taşı mı ki diye geldi, bazı doktorlar bunu bilmeyebiliyor.

4 farklı emar çektirdim sinüs boyun gırtlak ve yumuşak damar emarı + bi radyolojnin verdiği rapor olsa çıkardı diye düşünüyorum ama çözüm bulamadım gene

Üst Alt