Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gıcıklık

mozenalp

Üye
Konular
20
Reaksiyonlar
6
Engelli plakalı araçlardan engelsiz insanların çıkmalarına gıcık oluyorum. Bir de plakalarındaki engelli işaretini görünmesin diye beyaza boyuyorlar. Sıfır arabaya kurulup sürerken utanmıyorsun da plakası mı seni bozuyor kardeşim diyesi geliyor insanın....
Paylaşmak istedim...

Yazınızı okuyunca kendi ailem gözümün önüne geldi.Onlar plakalarını boyamıyorlar ; ancak eniştem engelli olduğu için arabaları da haliyle engelli işareti olan bir araba.O halde ablam için de mi bir araba alınması gerekir.Yani siz o arabayı engelsiz kullanınca gıcık oluyorsunuz.Peki insanlar tüm maddi imkanlarını seferber edip bir araç alabilmişse bunu sadece onun mu kullanması gerekir?Ha belki doğru olan odur.Ona sözüm yok.Amma velakin bir evde bir çok vasıtanın olması da sanırım biraz zor.Onun için önyargılı bir gıcıklıktan uzak durulması kanaatindeyim ben.

Ama boyanma mevzuna gelince evet haklısınız.Ama bunun da altında yatan sebepleri bilip yine de ona göre konuşmak gerek diye düşünüyorum.
Saygıyla...

İyide arabadan çıkan kişinin engelli olmadığını nerden anladık acaba merak ettim ? :) Sordunuz mu? İlla engeli bir insanın, engeli görünür mü olması lazım. Yada bazı %? engeli yüksek kişilerin arabalarını kanunen başkalarıda kullanabiliyor.. Birde sıfır arabaya binen insan neden utansın ki... Anlam veremediğim konular... Bende yazıyı okuyunca sizinle aynı fikirde olmadığımı paylaşmak istedim. Saygılarımla...

BİZDE ANNEMİN ADINA ARABA ALMAK İSTİYORUZ ODA ÖZÜRLÜ VERGİ ÖDEMEMEK İÇİN ONUN ÜSTÜNE ALACAĞIM AMA KENDİM KULLANIP ANNEMİ GEZDİRECEĞİM SİZ BENCE YALNIŞ DÜŞÜNÜYOSUNUZ YİNE SİZİN FİKRİNİZ

diğer mevzular tamamda plaka boyanması arkadaşımızın dediği gibi bencedee saçmalık...

Üst Alt