Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gıda intoleransı ve testleri yaptıran var mı?

ilim

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar merhaba,

Özellikle bağırsak hastalıkları için gıdayı tolere edememe yani intoleransın hastalıkları daha arttırabileceği söyleniyor. Aslında artrit, fibromiyalji gibi pek çok sorunun da temelini olusturabileceği ve bu gıdalardan uzak kalınması ile bu hastalıklara kökten olmasa da çözüm olabileceği söyleniyor. Piyasada bununla ilgili baya da maliyetli testler bulunmakta. Özellikle ülseraktif kolit ve crohn hastalası arkadaşlar bu konuda bir fikriniz var mı? Doktorunuz size böyle bir şey olabileceğini söyledi mi? Yada siz belli gıdaları aldığınızda hastalığınızın alevlendiğini düşünüyor musunuz?

Tabi son olarak bu testi yaptıran varsa görüşlerini paylaşabilir mi? Bende yaptırmak istiyorum ancak nette olumlu olumsuz bir çok yorum var ben de sizlerin tecrübesine danışmak istiyorum.
Sevgiler...

Son düzenleme:
Bu testi yaptıran ya da konu hakkında bilgisi olan var mı?

Kapitalist ilaç sektörünün bir uydurması gibi geliyor ama bir yandan da merak ediyorum.

Mabel benim de bu yüzden kafamda soru işaretleri dolu, malum konu sağlık olunca insan her çareyi arıyor ve malesef birileri bunu kullanıyor. Bu testin mantıklı yönleri var bir çok hasta fayda sağladığını söyleyebiliyor. Kimisi ise tam tersini...

Üst Alt