Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gıda yardımı nasıl alabiliriz?

OKTAYPASA

Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Kalem abla evde 7 kişiyiz babam emekli maaşı alıyor ağır engelli kardeşim yeşil kartlı gıda yardımı alabilirmiyiz cvp lütfen

OKTAYPASA

gıda yardımları:

htiyaç sahibi ailelerin temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca verilen desteklerdir. Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde yılda iki kez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına bu amaçla ilave kaynak aktarılmaktadır.
gıda yardımları hakkında ayrıntılı bilgi için bkz:https://sosyalyardimlar.aile.gov.tr/aile-yardimlari

Kalem

Melek Abla , Gıda Yardımı Alabilmek İçin Nereye Başvurmamız Gerekiyor?

Matraxman
kaymakamlıkta bulunan vakfa (SYDV) başvurman gerekiyor ablası.

Kalem abla 7 kişiyiz ağır engelli kardeşim var yeşil kartlı babam emekli kıta yardımı alabilirmiyiz

Kalem

Kaymakamlığa gittim gıda konusunda yardımcı olun diye gıda yardımı yok biz yapmıyoruz dediler belediyeye git dediler bn belediyeye başvuralı 1 seneyi geçti daha da yardım yapılacak ne yapmam gerekiyor bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gıda yardımınız için başvuru da bulunduğunuz süre için de, sistem üzerinden ya da evinizin ziyaretinden sonraki incelemelerde, gıda yardımını alabilirsiniz. uzun bir süreyi geçtiyse başvurunuz, gıda yardımına şartlarınız uymuyordur. başvuru da bulunduğunuz yerden sorgulata bilirsiniz.

Nurtan

Biz gıda yardımı yapmıyoruz dediler

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Deryush belediyenizin sosyal yardımlaşma birimine tekrar başvuruda bulunun.

Sevgili Kardeşim Yardımlar kağıt üstünde var. Kanunda var Lakin İhtiyacı olana vermiyorlar.

@Nurtan

belediyenizin sosyal yardımlaşma birimine tekrar başvuruda bulunun.

Kaç defa başvurdum hiç bir sonuç yok dedikleri tek şey bizde gıda yardımı yok kısa ve net bu şekilde başından savıyorlar

Hilal Ünsal

Engelliyim tek başıma iki çocuk okutuyorum sadece ben değil bir çok kişi bu durumdadır bundan eminim bizlerin ihtiyacı olmasında kimin olsun

belediye yardımını almak için 40 dereden su getirip 40 deveye hendek atlatırsan hakediyorsun. LORiS diye arkadaş vardı burda, aziz başkan aşağı aziz başkan yukarı yere göğe sığdıramıyordu bayramlarda 200er lira veriyor diye. 2 3 yıl önce bir arkadaşıma anlattım o da gitmiş gideceğine pişman olmuş. bakın 200 lira vermek için ne istemişler TAPU KAYDI TRAFİKTEN ARAÇ KAYDI SGK KAYDI OLMADIĞINA DAİR BELGE MUHTARLIKTAN FAKİR KAĞIDI ENGELLİ RAPORU bütün bunları yapmış götürmüş ramazandı bayram harçlığı yapacak diye aradan 3 5 gün geçti belediye memuru eve gelmiş birkaç sormuş bir hafta 10 gün sonra verilen numarayı aradı. VE HÜSRAN. gerekçe ablanızla birlikte kalıyorsunuz ablanız çalışan memur

ümüt

Aynen öyle yapıyorlar başlarından atmak için bi halta yaradıkları yok ama şimşek gibi çıkıyorlar ama bir türlü yağmur gibi yağmak bilmiyorlar

5yıl sonra alabilirsiniz o zaman seçimle ramazan aynı tarihe denk geliyor :) :) tıpkı geçen yıl gibi. bana bile verdiler (babadan bağkurluyum adıma ev var) sydv dan seçim var diye kimseyi geri çevirmediler nisanda başvuru yaptım bayram harçlığı için haziranda beklerken umudumda yoktu 1 hafta sonra aradılar ziratte hesap aç gel dediler akşama doğru 250 tl yattı

martın 6 sında 6 ay oldu gıda yardımı 300 lira almıştık
hala ses seda yok burda biri demişti 6 ayda veriliyo diye
durumu kötü olanlara 3 ayda demişti

Üst Alt