Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Görme özürlüyüm. Erken emeklilik için özürlü statüsünde mi çalışmalıyım?

cehkose

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba, ben görme özürlüyüm. bir özel şirkette çalışıyorum. emekli olmak için özürlü olarak çalışmam gerekiyor mu? veya günüm gelince özürlü olarak emekli olabiyor muyum? iş yerinin bildirmesi gerekir mi? ne yapmak gerekir?

Teşekkürler

İş yaşamının bir evresinde defterdarlığa gidip vergi indirimi alebinde bulunman ve o hakkı elde etmen gerek. Ne zaman istersen... Ama bu hakkı elde etmeden sakat statüsünde erken emekli olamazsın...

Erken emeklilik için Vergi indirimli rapor almanız gerekmektedir.

İşyeriniz bildirmeyebilir.
İşyerinizden çalıştığına dair yazı alıp, bulunduğunuz ildeki vergi dairesine(özürlüler birimine) gidip oradan ilgili hastaneye gönderileceksiniz.

Heyet sonrası işlem bitiyor. 3-6 ay bekleyeceksiniz. Ankaradan onay gelince işyerinize bildirilecek oradan size.

Heyete akdar evrakalrı elden dolaştıracaksınız; heyetten sorna size evrak vermeyecekler. Hastane vergi dairesine gizli oalrak gönderecek. Sizin heyetten sonra işiniz bitiyor beklemeye kalıyor.

Kolay gelsin şimdiden

emekli

Mesajıma cevap verdiginiz için meopius ve oturan boğa kardeşime tşk ederim%40göz raporum oldugunu yazmadım özür dilerim.Sorum emekli olmak için özürlü çalışmamı nereye bildirmem gerekiyordu 12 yıldır çalışmaktayım normal işci olarak işyeri bildirmesi gerekirmi yoksa kendim mi bildirmem gerekiyor.tşk ler başarılar

Hayır, işverenin başvurusu değil, sizin başvurunuz geçerli. Defterdarlığa gidip vergi indirimi için başvurmalı ve 3. dereceden vergi indirim hakkı almalısınız...

Üst Alt