Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Görmeyen gözde şaşılık için ne önerirsiniz?

hence

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar Herkese Merhaba.

Küçük yaşta başıma gelen bir kaza neticesinde bir gözümde görme kaybı oluştu. Kornea nakli olmama rağmen maalesef çok az görüyorum. Zamanla görmeyen gözde şaşılık oluştu hali ile. Bu sosyal olarak beni olumsuz etkiliyor. Yaşım 35. Ameliyat olursam şaşılık için tekrar kayar mı? Aynı sorunu yaşayan ve ya ameliyat olanlar var mı aranızda?

YuBoLa
sanmıyorum tekrar kayacağını birde düzgün bir doktora ameliyat olursanız bişey olmaz mesela cp gibi kasların zayıf olduğu hastalıklara sahip olanlarda benim gibi mesela tekrar kayma oluyor çünkü göz kaslarıda zayıf olduğundan fakat böyle bir sorun olmasaydı tekrar göz kayması yaşamazdın şeklinde bilgi almıştım gatada iyi bir göz doktorundan zamanında kaldı ki bu tarz bir hastalığı olmayan tanıdığım şaşılık tan ameliyat olmuştu onda tekrardan kayma falan olmadı düzeldi yani

Bilgi için teşekkür ederim. Ben şöyle bir duyum almıştım, sağ göz görmediği için beyin orayı yok sayıyor ve sadece sol göze iletiyor sinyali. O nedenle de sağ göz tekrar kayma eğiliminde oluyor. Benim sağ gözde kornea nakli olduğu için hem kayma hem de renk sorunu var. Kaymayı düzeltebilirsem renk sorununu da bir lens vb şeyle düzeltirim diye düşünüyorum. İnanın bu sosyal hayatta insanı çok etkiliyor...

Arkadaşlar bu konuda başka fikir sunabilecek/ yardımcı olabilecek kimse var mı? Benzer durumda olup ameliyat olan var mı ? Artık insanların ve özellikle çocukların meraklı ve korkunç bir şekilde bakmalarından gerçekten yoruldum. İnsanlardan gözlerimi kaçırmaktan yoruldum.

hocam GÖRMEYEN GÖZ KAYAR aynı sorun bendede var sağ gözüm görmüyor ve kasları ameliyat olup düzeltseniz bile belli bir süre sonra göz gene eski haline dönüp kaymaya başlıcaktır

Ben küçükken çok kafaya takardım benimki doğuştan fakan özellikle ergenken çok zoruma giderdi fakar şuan hiç kafama taktığım söylenmez seni kabullenen böyle kabullensin sende kendini öyle sev

Gözünün kaymamasını istiyorsan gözün görmesini sağlamalısın başka yolu yok

@cemkaleli,

Merhaba Hocam, hiç ameliyat oldunuz mu? İnternette buna özel ameliyat yapan bir doktor karşıma çıkıyor. İlginç olan şu ki, herkeste aynı olmuyor. Akrabalarımda tek gözü görmeyen birin var ama gözde kayması yok. Resim çekinmek, biri ile yüz yüze konuşmak, çocukların ilginç bakışlarından yoruldum gerçekten. Ehliyet işini nasıl hallediyorsunuz? Ehliyetiniz var mı ?

Moneküler ehliyete başka bir rahatsızlığın yoksa ehliyet alamana engel başvurabilirsin

Daha önce ameliyat olmadıysan şansını dene derim. Görmeyen gözede ameliyat yapılabiliyor. Benimde kornealarım doğuştan gelişmemiş %20 falan görüyorum. Toplamda 4 kez şaşılık ameliyatı oldum sol gözüm 5 derece falan hala kayıyor dışa doğru. Ama eskiye nazaran idare eder yinede.

@furkander33,

Daha önce şaşılık ameliyatı olmadım. Benim bir ufak kaza sonrası oldu. Kornea nakli oldum. Dışa kayma var. Yani doğuştan değil benim. Sağ gözde sadece ışığa tepki, 10 cm civarında da parmakları sayma/algılama kadar görebiliyorum. Kaç senede kaydı hocam tekrar?

@furkander33,

Geçmiş olsun Furkan hocam. 1.5 yılda kayacak ise değer mi emin olamadım. Hiç kaymayacağını bilsem hiç düşünmeden olurum. Sosyal hayatımı,iş hayatımı çok etkiliyor bu durum çünkü.

Bütün şaşılıklarda kayma tekrar edebilir. Bu herkes için geçerlidir. Sosyal hayat ve iş hayatı Evet zor bir durum. Bende bir aralar çok kafaya takıyordum. Ama artık salıverdim gitti. Yoruldum artık gözlerimle uğraşmaktan. Allah herkese yardımcı olsun şifa versin...

Üst Alt