Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Göz muayenesi sonrası bulanık görmem normal mi?

mert93

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Öncelikle iyi günler.Sormak istediğim dün göz muayenesi için istanbul göz hastanesine gittim yapılan muayeneden raporu alıp çıktıktan sonra gözlerim güneşe karşı aşırı hassas oldu ve yakından bakarken çift ve bulanık görmeye başladım gözlerimin altında morluk ve hafif şişkinlik var.Şimdi yakından görme sorunu biraz düzeldi ama güneşe karşı hassaslık devam ediyor camdan dısarı bakamıyorum.Sizce bu normalmidir? Her göz muayenesine gidenlere de oluyor mu?

Ek Konu:Konuyu açmışken muayeneden aldığım raporda sağ sph -050 cyl -3 axıs 10 sol sph -050 cyl -3 axıs 160 değerler sizce çok mu kötü? Raporda miyop astigmat yazıyor.

göz muayenesi esnasında her insanda olabilecek şeylerdir.

Göz muayenesinde kullanılan, göz bebeğinin büyümesini sağlayan damladandır.. Herşey olduğundan daha büyük gözükür, sanki ıslak bir camdan bakıyormuş gibi, ışığa karşı hassiyet oluşur, göz kamaşır vs... Etkisi en fazla 1-2 gün sürer ve geçer, normaldir korkmanıza gerek yok.. :)

içimi rahatlattınız teşekkürler

güllerin efendisi;

evet öle yapmam gerek galiba tavsiye için teşekkürler

Göz bebeğini büyütüp gözün arkasını görmelerine yardımcı oluyor bundan dolayı 4 saat kadar bi hassasiyet olur bu normal bir durum ben çok yaşadım bu sahneyi :)

Reçetedeki sonuçları açıklayabilir misiniz?

iyi günler. istanbul göz hastanesinde olduğum muayeneden çıkan sonuçlar sağ sph= -0,50 cyl -3 axıs 10,sol sph= -0,50 cyl -3 160.Tanıda miyop astigmat yazıyor ve doktor gözlük yazdı.Bana bunu değerleri açıklayabilirmisiniz. astigmat derecem nedir kötü mü iyi mi,6 ay sonra kontrole gittiğimde lens yazdırabilir miyim?

SAĞ GÖZ :
SPH : -0,50
CYL : -3,00
AX : 10

SOL GÖZ
SPH : -0,50
CYL : -3,00
AX : 160

SPH : miyop derecesi, CYL: astigmat derecesi diğeri AXIS : astigmat yönüdür yani gözünüzün çapıdır. tek eksik BC çapı yazılmamış yani o normalde gözlükte yazılmaz lens takmak isterseniz muayene gittiğinizde yazar. gözünüzün miyop iyi ama astigmat numaraları çok büyük değil diyebilirim orta diyelim yinede bazı şeylere yani bilgisayara, tv'ye falan çok yakından bakmamaya özen gösterin. yaşınız kaç?

Üst Alt