Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gözlük lensten daha iyi mi gösterir?

Konular
61
Reaksiyonlar
8
Arkadaşlar

Hipermetrop ve astigmatım var. 12 derece hipermetrop 1 derece astigmatım var . Lens kullanıyorum. Fakat görüşüm istediğim gibi değil fakat gözlük taktığım zaman cok daha iyi goruyorum. Doktorum öyle şey olmaz lensle daha iyi görmen lazım diyor. Anlamadım.

Benim gibi gözleri bozuk arkadaşlar lens mi gözlüklemi daha iyi görüyorsunuz ?

Sizin için yakınımdaki gözlük kullanan 2 arkadaşıma sordum birisi hiç düşünmediğini lensi diğeri ise lens kullanmanın hijyenik olması gerektiğini ve bunu sağlayamamaktan korktuğunu söyledi :)

Lens kullanmak gözlük kullanmaktan daha iyidir.Birincisi gözlüğe göre daha ekonomik.İkincisi gözlükte yana baktığınız zaman göremezsiniz lensle 180 derece baksanızda görürsünüz. Üçüncüsü gözlük burunda tahrişat yapar(Özellikle büyük numaralılarda).Dördüncüsü gözlük burunda sürekli sabit olamadığı için görüş açınız değişerek göz numaranızın daha hızllı ilerlemesini sağlar.
Lensi herhangi bir doktora gidip yazdırmayın.Özel ölçüm cihazları olan hastanelere gidip mercek çapını herşeyini tam olarak öğrnip ona göre alın.

yesil_izmit

1994 senesinden beri renkli veya şeffaf lens kullanıyorum,,,astigmat ve miyopim var...-2,25..kesinlikle gözlük çok daha iyi görüş sağlıyor özellikle de otomobil kullanırken....

Üst Alt