Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gözlükten kurtulma için lazerle ameliyat olacağım. Öneriniz var mı?

Bymadak

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar göz bozukluğundan dolayı rapor alma ihtimali düşük olduğunu gözlemledim. İnternetten biraz araştırma yaptım genelde heyet raporu zorlandığını gördüm Erken emeklilik için.

Sol gözüm 6 derece sana gözüm 6 derece yaklaşık 16 yıldır gözlük kullanıyorum. Emeklilik için bir faydası olmayacağı için bende gözlükten artık kurtulmak istiyorum.

Gözünden ameliyat olan var mı ?*

Tekirdağ Çorlu dünya göz hastanesinde ameliyat olmayı düşünüyorum.

Siz veya yakın çevrenizde ameliyat olan var mı ?*

16 Temmuz 2018 pazartesi muayene oldum*

Muayene ücreti 130₺ tutuyor, bende tamamlayıcı sağlık sigortası olduğundan 15₺ ödedim..*

Yaklaşık 16 yıldır gözlük kullanıyorum. Şu anda sol göz 6 derece sağ göz 6 derece , Ameliyat olursam sol göz tembelliği olduğundan en fazla 1.5 dereceye kadar düşecek. Sağ göz 0.50 söylendi...*

Şu anda ameliyat olma düşüncem %90...*

3400₺ ameliyat ücreti, ödeme konusunda 2 taksit yapılıyor. Ayrıca bankada da taksit yapılabiliyor.*

Rapor olarak 10 gün + 10 gün daha verilebiliyor. Hastane yetkilisi; Tamamlayıcı sağlık sigortası bu konuda indirim yapmayacağını ve bu durum özele girdiğini söyledi.*

Hastaneye gidince göze damla akıtılıyor yaklaşık 3 saat gözlerin yakını bulanık görüyor ve yakını görmekte zorluk yaşıyorsun. Damla ilk akıtıldığında telefonda hiç bir şey göremedim bile.*

Hastane genel olarak bakarsak aşırı ilgi ve alaka göremedim. Devlet hastanesi kıyasla iyiydi. Zaten hastanede ben gittiğimde yaklaşık 25 kişi vardı ve sürekli biri gidip geliyordu..*

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim de ileride böyle bir niyetim var, gelişmeleri buradan paylaşabilirsen memnun olurum. İyi günler...

gözde 0,25'lik bi bozulma oluyr .Doktor zaten ameliyattan sonra 0,5'lik miyopi veya hipermetrop bozulmanın normal sınırlar içinde olduğunu söylerler
hemen sizi ameliyata almıyorlar,önce gözünüzün ameliyata uygun olup olmadığına bakıyorlar,bir sürü testten geçiriyorlar sizi .Dediğim gibi bu hasta-doktor anlaşmasıyla konuşularak çözülebilecek bir hadise. Gidersiniz, kontrollere girersiniz.Hekimle karşılıklı konuşarak kararı verirsiniz. Doktorunuzun dediklerini yaptığınız sürece çok büyük bir problem olmaz. Herşey bir tarafa gözlükten bıktıysanız tam anlamıyla büyük bir özgürlük olduğunu söyleyebilirim

zaman zaman hafif bi bulanık görme durumu yaşanır
Gözde kuruluk oluyor, bulanıklığın sebebi o olabilir.
yorgun olduğun zamanlar biraz sulanma ve şişme nadiren. klimalı ortamlarda kalınca gözler kuruyor.

Perşembe günü inşallah ameliyatı olacağım.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben 99 yılında 6,75 hipermetroptan olmuştum ihlas tıp merkezi vardı o zaman 2008 yılına kadar gözlüksüz gezmiştim sonra gözlük ve yavaşça arttı şimdi -3,75

Gözlerine No TouchLaser e uygunluk verilirse olmanı tavsiye ederim Dünya Gözde bu tarz ameliyat var mı bilmiyorum ama Vene Vidi Hastanesi 3,500 TL tekrar nüksetme olasılığı yok deniyor Arkadaşım oldu çok memnun bende düşünüyorum en yakın zamanda inş.

Gözlük takın boşverin amelyatı
Ne gerek var ki numaraniz düşukse
Benim rahmetli babam kavanoz camlı gözlüklerle 9 yaşindan beri takmış. Kör diye hakaret ediyorlarmiş babama okul yıllarında. Şerefsizler..

Yok imkan varsa laser iyidir geçen hafta kardeşim yaptırdı -3.75 astigmat felanda vardı Konya dünya göz 7 bin istemişti Konya göz 3600 tl ye yaptı 3 hafta oldu gayette memnun

Günümüz teknolojisinde "ne gerek var babam kavanoz dipli camlarla gezdi" gibi söylemler komik bence.
Emin olun imkan olsaydı babanız da o şekilde gezmek istemezdi.

Ben çok da yüksek derecede olmadığı halde 3,5 derece kadar miopi için ta 20 yıl önce yaptırdım bunu.
20 yıldır da hiç bir sıkıntım olmadı.

Yukarıda birinin belirttiği göz kuruluğu, ara ara yakını bulanık görme, yaşarma gibi hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Hepsi operasyon sonrası birkaç saatlik yanma, yaşarma, batma şikayetlerinden ibaret. Ertesi sabah pırıl pırıl bir dünyaya göz açıyorsunuz.

Ha ilk bir iki hafta geceleri ışık kaynakları etrafında geniş haleler görmek normal. Bu süre içerisinde gece araç kullanmamak en iyisi.

O ışıklar için gündüz güneş için kolormatik gözlük önerilir güneş gözlüğü gibi Ufukalp
Geçen yıl lazer ameliyatı oldum, İlk zamanlarda uzağı görmek netti zaman geçtikçe bozuldu
Hastane doktor,katarakt operasyonu sonrasında arka kapsülde kalınlaşma olup hasta görme netliğini kaybedebilir. yag laser denilen bir işlem ile temizlendikten sonra düzeldi

Zorro
Bahsettiğim ışık etrafında haleler geçici, en fazla 10-15 gün süreli. Gündüz söz konusu değil zaten. Gece ışık kaynağı etrafındaki geniş halelerden ışık kaynağının sınırlarını seçemiyorsun. Örneğin karşıdan gelen aracın farı etrafında geniş ışık haleleri oluşuyor ve aracın hatlarını net olarak göremiyorsun. 10-15 gün gece araç kullanmamak en iyisi.

Göz damlaları çok kullandınız mı Ufukalp
Ben öyle doktor verdiği bitince bidaha bidaha aldım eczaneden
Çok kullandığım için kireçlenme yaptı.

Zorro hayır, o damla operasyonun etkilerini gidermek içindi ve sanırım birkaç gün kullandım. Tekrar almadım.
Doktorunuz bilgilendirme yapmadı mı, gözünüzde kuruluk mu oluştu, uzun süre damla kullanma ihtiyacını neden hissettiniz ?

Damla tanıtımda yazıyor ilgimi çekti,
Göz bulanıklık gider göze inen perdeleri çeker doktor yazmadan dışardan da alınır bu damla kullanmam artık

Ben ameliyat oldum Ağustos ayında, şükür durumum iyi.

Göz damlaları ameliyat bitince en fazla 10 gün kullandım. Doktor sadece bir tanesini 3 ay daha kullanışlı dedi ne yazık ki kullanmıyorum

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt