Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

GSS pirim testi yapıp borç çıkarmışlar!?

tahirekiz

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Merhabalar ;

engelli aylığım ailemin gelir seviyesi güya yükseldiği için 31.12.2018 tarhinde kesildi eyvallah dedik bunu üzerine 01.01.2019 tarihinde bana haberim olmadan 60/1(g) Gelir Testine Tabi Olanlar kategorisine katılmışım
bende bunu üzerine haberlerde çıkanlardan dolayı e devlete girdim baktım bugün itibarile 23.231.63 tl borçum varmış bu konuda Sgk kurumuna gitsem benim engelli raporum var engelli raporum sunsam bu borç durumu ne olur daha önce başına gelen var mı nasıl bir yol izlemeliyim yardımlarınızı bekliyorum
bu arada babam emekli işçi emeklisi onu üzerine geçmem bu borçu silinmesini sağlar mı

@tahirekiz, SGK'ya gidip gelirinizin olmadığını, GSS primlerini ödeyecek maddi durumunuzun olmadığını beyan edip Gelir Testi yapılmasını talep edeceksiniz.

Sizi bulunduğunuz ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yönlendirecekler ve burada gelir testi yapılacak.

Yapılan gelir testi sonucuna göre aile içinde kişi başına düşen aylık ortalama gelirleri asgari ücretin üçte birinin altında olanlar, yeşil kartlı (Kanunun 60/c-1 alt bendi kapsamında) gibi primi devlet tarafından karşılanarak sağlık hizmetlerinden faydalandırılacaklardır.

Gelir testi sonucuna göre birikmiş borçların silinip silinmeyeceği konusunu SGK ile görüşmelisiniz.

@BnymnYldz,

Tam bir haraç.Anne Babasının geliri esas alınarak işsiz yetişkin bir bireye tamamen haksız ve hukuksuz Borç çıkarılıyor.İşsiz Evlat vergisidir bu.Öte yandan sığınmacı Suriyelilere bütün sağlık hizmetleri tamamen bedava!Bu hükümet defolup gitmeden bu GSS haraç olayı ortadan kalkmaz.

Suriyeli Afganlı olsan Iraklı olsan tüm sağlık bedava herşey beleş ama sıra Türk'e gelince kitlemişler GSS adı altında borç yükleyip birde mesaj atmış SGK yasal takip başlatacağız diye.

GSS prim borçlarını hükümet ödemelidir. Senelik 7 trilyon tl vergi topluyorlar. Adam zaten işsiz nasıl ödesin. Tamamen saçmalık.

şimdi baktım benimde var :D komediye bak 6 ay kanser tedavisi gör meslekten zorla malulen emekli et 1 ay çalışmadı diye gss birim borcu çıkar gerçekten yıllarca bu devlete boşuna hizmet ettim. 15 temmuz gazisi olmak varmış

Kişi çalışmıyor olsa dahi ailesinin imkanı var diye gssden borç çıkması tamamen bir saçmalık ve bu saçmalık maalesef yaşınız 50 olsa bile anne babasının gelirine bakıp devam ediyor. Ama hükümet değişse de gss priminin kalkma ihtimalini ben görmüyorum şahsen.

Üst Alt