Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gülmenin Faydaları

_DELAL_

Aktif Üye
Konular
52
Reaksiyonlar
0
Her gün işe giderken gözlem yapma olanağım oluyor.çok az insan gülüyor ve çok az güzel söz, özelliklede enerji verici sözcük kullanıyor.neden?bu kadarmı mutsuzuz.yoksa kaygılar bizi çokmu negatif yapıyor.vede hangi kaygılar?bu arada gülmenin faydalarını merak ettim google ye danıştım.:phazır gülmeyi unutmuşken iyi gelecek (yani umuyorum):D1-sinirleri yatışrırıyor-muş 2-sindirim sistemini çalıştırıyor-muş 3-vücudun üst kısmındaki kaslara egzersiz yaptırıyor-muş 4-bağışıklık sistemini güçlendiriyor-muş 5-pozitif duyguları öne çıkarıyor-muş 6-başarıyı olumlu yönde etkiliyor-muş 7-çevreye ve kendimize güveni artırıyor-muş 8-kolay iletişim kurmayı sağlıyor-muş 9-öfke ,gerginlik,korku gibi duyguları azaltıyor-muş ----bir alman atasözüde' gülmek hayatın şekeridir'demiş.bu kadar faydası varken boşverin kaygıları.borçlarmı atın çöpe.evlenemedinizmi atın çöpe bekarda yaşanıyor.eşyalar mobilyalarınızmı yok atın çöpe minderler daha rahat;)sevgilinizmi yok boşverin atın çöpe kendinizi sevin.işinizmi yok atın çöpe hem iş arayın hem gevrek satın işporta yapın ama azmedin pesetmeyin.evlilikte mutsuzmusunuz atın çöpe kimse sizden daha değerli degil ;):Dcebinzde paranızmı yok atın çöpe ve bilinki herşey geçici birgün paranızda olacak.yeterki gülmeyi ve pozitif olmayı çöpe atmayın:rolleyes:

''sevgiliniz mi yok boşverin atın çöpe '

delal her şey çöpe atılır mı..:eek: sonra çevreciler yakana yapışır.iletişim kurduğumuz herşeyi çope atarsak o zaman biz de çöpleri karıştıran kargalar olmayalım sakın..ama yüze dokunan bir gülümseme..bedene ab-ı hayattır.siz gülerseniz ağlayacak kimse kalmaz.. yani hayat bir ayna gibi..

Aslında yüzünde sürekli bir tebessüm olan, neşeli, şen şakrak insanlara hep imrenmişimdir.Sanırım, benim gibi çoğu zaman donuk olan kişilerde daha çok hayranlık uyandırıyorlar.
İnsanlarla ilşkileri harika, çevreleri çok kalabalık ve hep çok mutlu görünürler gözüme.Çevremde olduklarını fark ettiğim zaman, çoğunlukla insanlarla olan ilşkilerini gözlemlemeye çalışırım.Evet, onlar gibi olmayı denemeyi çoğu zaman düşünmüşümdür ama beni engelleyen tek şey, insanların onlara karşı olan tavırlarındaki küçük bir (bana göre büyük) sorun olmuştur.Günümüz insanının çoğunun muhatabına saygı göstermede sorun yaşadığını kabul ediyorum, ama sanki bu türden insanlara saygı konusunda daha duyarsızlar ve daha çabuk laçkalaştıklarını düşünüyorum.Sanırım neşeli ve güler yüzlü olanların bir çok şeyi hazmedip gülüp geçebilen, kolay kolay üzülemeyen, gayet esnek insanlar olduklarını düşünüyorlar.
İşte bu yüzden, benim bu özentimden dolayı oluşan isteyimi uygulamaya geçiremeden hep rafa kaldırmış oluyorum.

gülmek insanı psikolojik bakımdan ruhunu, zihnini ve bedenini dinginleştitir ve fiziksel olarak yaşlanma sürecini geciktirir......aynı şeyler içten gelen ağlamak içinde geçerli ağla demiyorum ama gülecek kadar cesur ağlayacak kadar asil ol... ne olursan ol ama kendin gibi ol ...

Üst Alt