Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gürültülü ortamda hiç bir şey anlamıyorum!?

dreamfail

Üye
Konular
142
Reaksiyonlar
43
Benim uzun zamandır bir problemim var. Normalde konuşmaları duyma problemim yok fakat fısıltı ve gürültülü kaotik ortamlarda hiçbir şey algılamıyorum. Kampüste amfide kerkes konuşıyor ama ben fısıltıları duyamıyor ve iletişime geçemiyorum. Hastahaneye gidiyorum veznedeki kişi ile gürültüden anlamıyorum. Doktor bir şeyin yok diyor ama problemim geçmiyor. Sizce ne olabilir?

ısıtme testı yaptırdınızmı oradan bellı olur ısıtme kaybınızın derecesı

testte fazla ısıtme kaybı olmazsa bıle kulak sınırlerınde bır hastalık veya bır aksama vardır
ısıtme kaybı olmayan yada az ısıtme kayıplı kulakta noropatı denen hastalık olursa
sesler duyulurmus ama anlasılmazmıs
bunlara koklear ımplant bıle care degılmıs
noropatıyede care bulanı bılmıyorum

hastaneye yattığımda bende konuşmaları duyamıyordum

GRAHAM BELL en son 3-4 sene önce devlet hastahanesine gittim. İşitme testini yapan kişi sen gürültülü ortamda mı duymuyorsun dedi. bende evet dedim. fakat doktor birşeyin yok deyip geçiştirdi.

unıversıte hastanesınde KBBa gıdın etraflı bır test ıster doktor
ısıtme kaybınızın derecesını ogrenırsınız

Geçmiş olsun, doktor sizi dediğiniz gibi geçiştirmiş bence de. Bende de aynı sorunlar mevcut ve işitme kaybım var maalesef. Alan büyükse sanki ses dağılıyormuş gibi oluyor duymakta sıkıntı çekiyorum, belli bir mesafeden sonraki konuşmaları anlamıyorum ama yüz yüze muhabbet ederken hiç sıkıntı yaşamıyorum.

dreamfail Yok şimdilik kullanmıyorum ama almayı düşünüyorum.

ıyıbır uzman doktorla odyometrıstle ısınız cozulur
az kayıplıysanız doktor tavsıye ederse alın ısıtme cıhazınızı gecıktırmeden
sımdı bazı seslerı ıyı duyamayınca konusma anlaması olmaz
cıhaz ıste orada devreye gırıyor
benım gıbı cok ılerı derecelere az fayda edıyor konusmaları dudaklara bakarak anlıyoruz ılerı kayıpta
ama sız gıbı olanlar ısıtme kaybınız azdır muhtemel
onlar duyamadıgı seslerı tamamlar cıhaz

Üst Alt