Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

H sınıfı ehliyetim iptal edildi. İtiraz süreci nasıl olacak?

Konular
23
Reaksiyonlar
4
Merhabalar,

Kas hastasıyım, aktif şekilde araba kullanıyorum ve araba bir nevi hepimizin olduğu gibi ayakkabımız bizim.
Ehliyet yenileme için öncelikle aile hekiminin devlet hastesine uzman hekim kontrolüne sevki sonrasında komisyon sürecimiz başladı ve komisyonda genel geçer bir şekilde muayene ile sürücü olamaz kararı çıktı. Her ne kadar işe araçla gidip geldiğimi güncel yaşantımı anlatsam da komisyonda dinleyen olmadı. Ehliyetimi 2009 yılında sürekli rapor ile almıştım.

Komisyon kararına itiraz etmek ve sonuna kadar mücadele etmek istiyorum. İtiraz sürecine nereden başlıyoruz ve hangi adımları izlememiz gerekiyor?

Son düzenleme:
İl Sağlık Müdürlüğünden itiraz dilekçesi veriyorsunuz sonra sizi sevk edildiğiniz ildeki il sağlık müdürlüğü arıyor şu gün şurada komisyona gireceksiniz diyor. Oradan farklı bir karar çıkarsa hakem hastaneye gönderiyorlar oradanda aranıp gün ve saat veriyorlar hakem hastanenin verdiği karar kesin karar oluyor ona itiraz edemiyorsunuz bildiğim kadarıyla kamu denetim kurumuna dilekçe veriyorsunuz ama tam emin değilim. 2 yıl geçmeden tekrar başvuru hakkınız yok malesef.

Sen yine komisyona girmeyi başarmışsın ben hastanenin sağlık kurulunu geçemedim 33 yıllık Ehliyet elimden gitti muskuler disrofi kas hastasıyım Bulunduğunuz ilin sağlık müdürlüğüne dilekçe ile itiraz edeceksin onlar tekrar farklı yerde komisyona sokacaklar eğer burdada olumsuz çıkarsa maalesef yapacak bir şeyiniz kalmıyor ancak 2 sene sonra tekrar itiraz edebilir yada mahkeme ye verebilirsiniz

Komisyondan öyle bir karar çıktı ki o da enteresan. "Dört ekstremidete kas gücü mevcut. Sürücü olamaz" yazıyor açıklamada. Çelişki var

Son düzenleme:
Aynı durum benim başımda da var bende kas hastasıyım konya da heyetten sürücü olamaz raporu verdiler itiraz ettim 4 ekimde karamanda tekrar heyete gireceğim.
siz hangi illerde girdiniz heyete?

@ali-,

Edirne'de komisyona girdim ve sürücü olamaz kararı çıktı. Fakat açıklama kısmında "4 Ekstremitede kas gücü mevcut. Sürücü olamaz" yazmakta. Yani kas gücü mevcutsa sürücü olmama engel bir durumun olmaması gerekiyor. Bir çelişki içeriyor. Komisyon sekreterliğine gidip bu durumu soracağım yarın.

@ali-,

istanbul sürücü olamaz olamaz dedi itiraz ettim Kocaeliye gönderdiler orası onay verdi ama İstanbul ret verdiği iin orası da Ankaraya gönderdi orada onay verince aldık

Bu ülkede ki yöneticileri anlamıyorum, sözde engelliyi sosyal hayata katmaya çalişıyoruz derken, var olan yıllardır sürücü olan engellerin en çok ihtiyaç duydugu ehliyetleri iptal ediyor, anlamak da zorlanıyorum...

Güncelleme; Bugün "sürücü olmaz" kararı veren komisyonun bu kararına itiraz ettim ve Tekirdağ'daki hakem komisyona girebileceğimin bilgisini aldım. Dilekçe verdik ve başvuru yaptık. Komisyon toplanma tarihinden önce aranacağımı ve gün/saat bilgisinin verileceğini söylediler.

Süreç ilerledikçe güncellemeye devam edeceğim

@hayat76,
Maalesef ben de anlamlandıramıyorum, yıllardır aktif şekilde araç kullanan ve ehliyeti olan biri olarak komisyondan çıkan "sürücü olamaz" kararının şokunu yaşamaktayım. Hem üniversite hem de işe gidiş gelişimde arabam benim için çok önemli.Kullanamazsam bir nevi eve kapanmış olacağım

@ali-,

Normalde baston kullanıyordum, o zaman ağrım çok vardı, ehliyetim gitmesin diye ağrı kesici iğne yaptırıp bastonsuz girdim.

Üst Alt