Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hac için tekerlekli sandalye tavsiyesi..?

Torotoroto

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ortopedik sorun sebebiyle yürümede sorun yaşayan teyzem, önümüzdeki günlerde Hac'a gidecek. Kısa mesafeleri yürüye biliyor, orta mesafede koltuk değnekle yürüyor ancak uzun mesafe zor. Haliyle hac'da kullanmak üzere,

• Katlanabilir,
  • Hafif,
  • Refakatçisini yormayacak,
  • Kullanışlı,

bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacımız var. Tavsiye edebileceğiniz marka model varsa yazmanızı rica ederim.

Kardeşim öncelikle Allah kabul etsin teyzenizin müstakbel haccını. Rabbim bize de nasip buyurur inşallah. Rahmetli validem de hac ve umreye gitti rahmetli pederim ile. Annem de yürümede sıkıntı çekiyordu, hele hele o kalabalıkta. Buradan giderken tekerlekli iskemle götürmediler. Orada kutsal mekânlarda, camilerde, türbelerde ihtiyacı olanın kullanması için her yerde iskemle olduğunu söylemişler onlara. Nitekim rahatlıkla yaptıar vazifelerini Ama caddelerde, sokaklarda, kişisel kullanım için arıyorsanız onu bilemem, buradan götürmek gerekebilir. Siz yine de ekip başına iyice bir sorun soruşturun.
Selametle

Akülü sandalye li umreye giden engelli biri olarak ben kendi Akülü sandalyem ile umre yapmıştım.kabede tavaf yapmak için manuel sandalye kiralanabiliyor.eger fazla yürüme imkanı yoksa otobüs gezilerinde lazım olabilir kalınan otelden de istenebilir ama dandik burdan hafif 15 kiloluk yarı aktif sandalye ler var meyranın 12 bintl civarı

Teyzeniz 75 kilgramdan daha hafif ise önerim uzun ömürlü wollex magic W807
Fırçasız motorlar ve toplam 10 amper 24 volt lityum pili sayesinde 20 Amper aküsü olan firçalı motorlu sandalyelerden çok daha uzun menzili vardır.
Her birisi 24 volt 5 Amperlk 2 adet bağımsız lityum pili vardır. Her pilin bağımsız olarak 10 km menzili vardır. Pil ömrü en az 5 yıldır.
Sandalyenin ağırlığı 22 klogram olup bavul gibi katlanarak her bagaja sığar. Lityum piller uçaklara sorunsuz binebilir.

Son düzenleme:
Önerileriniz için teşekkürler. Akülü sandalye düşünmüyoruz çünkü kendisi kullanamaz. Kilo olarakta 60 civarı ve boy kütle olarak küçük. Bana aküsüz, katlanabilir ve mümkün mertebe hafif sandalye lazım.

bilgeadam
Bilgeadam rumuzlu kardeşim. Selamün aleyküm öncelikle. “Akülü sandalye ile umre yaptım dediniz” ya kendimden utandım inanın. Ben uzun bacak yürüme cihazı takıyorum ev dışına çıktığımda zira onunla rahat ve problemsiz yürüyorum. Ev içinde gerek duymuyorum. Mübarek yerlere gittiğimde sıkıntı çekmekten ve çekeceğim sıkıntılardan ötürü de vazifemi hakkıyla yapamayacağımdan korktuğum için oralara gidemem gibi geliyor bana. Gerçi hep dua ediyorum hayırlı ise Rabbim nasip buyursun diye de bilemiyorum. Size imrendim, kıskanmadım, İMRENDİM. Allah size tekrarını, biz gitmeyenlere de gidip görebilmeyi nasip buyursun inşallah.
Selametle.

Üst Alt