Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hafif Engelli Maaşı 2022 den Çıkarılsın.

ecarus

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
2022 no lu yasaya bağlı olan hafif engelli maaşlarının ''muhtaçlık ''tan çıkartılıp ayrıca hafif engelli maaşı olmalıdır.2022 yasası Özellikle 18 yaş altı hafif engelli çocuklara bakmakla yükümlü olan anne ve babaları kumpasa almaktadır.18 yaş altı hafif engellilere bakmakla yükümlü olan kişilerin hiç bir sosyal güvencesi olmaması şartı aranması acımasızca bu kesimin kenara itilmesi anlamına gelmektedir.2022 yasasında da açıkça belirtilmiştir.Sigortalı çalıştığımda çocuğumun masraflarına karşılık veremiyorum.450 tl pil parası verdim sgk 175 tl geri ödeme yaptı. 450 tl ara kablosu parası verdim sgk 38 tl gibi komik bir rakam geri ödeme çıkardı onuda iptal ettiler.bunun gibi örnekler çoğaltılabilir.işlemci bozulursa 18 bin tl.sigortasız çalıştığımda ise 280 tl aylık karşılığında emekli olmam engellenerek benim ve ailemin geleceği karartılıyor. Bu durumdan şikâyetçi olanlar varsa bir oluşum başlatıp bu konuda gerekli kurum ve kuruluşlara yoğun bir şekilde derdimizi anlatmamız gerekiyor.

Üst Alt