Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hastalığım Psikolojimi Bozuyor

aktepegökhan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Öncelikle herkese sağlıklı hayatlar diliyorum.Skolyoz hastalığım var 40- 45 derece civarı
artık aynaya bakıp geçti mi diye bakmak istiyorum :( bu hastalık hayallerimi etkiliyor
inşallah sizin öyle değildir 2 dakika eğildiğinde yarım saat o bel ağrısı :( her şey orada bitiyor hastalığım başladığını öğrenince salak salak gülüyordum ne olacak diye ne olduğunu gördüm neden beni buluyor anlamıyorum benim hayalim araba yarışcısı olmak 6 yaşındandayken düşündüm ama şuan bakıyorum da yarışlara katılsan ayrı bir dert katılmasan ayrı bir dert.Şuan içimizde ben belkide en iyilerim belki de hastalarından belki beniim durumumda olacak ne insanlar var biliyorum ama :( .Go karta bile gidemiyorum küçük bir kazada nelerle karşılaşacağımı biliyorum inşallah sizin hayallerinizi hastalığınızdan dolayı kaybetmemişsinizdir inanın öyle kötü oluyor ki hastalığımı 2 yıl önce öğrendim şuan 17 yaşındayım 2 yıl önce adamların yürüşüne bakarak gülüyordum insanın başına böyle şeyler gelince anlıyor bi fitness a bile gidemiyorum şuan 8 aydır yüzmeye gidiyorum sadece biraz sırt kası oldu başka bir şey olmadı hayattan nefret ediyorum herkese sağlıklı günler...

Güzel kardeşim aman sırt-bel kısmını kuvvetlendirici egzersizlerden vazgeçme.Barfiks yap bolca.Yüzmek çok faydalı.Sporu bırakmamalısın.Ben 46 yaşındayım ve inan seni çok iyi anlıyorum bir skolyoz hastası olarak.Şimdi senin içinde bulunduğun isyan evrelerinden bende geçtim gençlik yıllarımda.Çoook hayallerimden vazgeçmek zorunda kaldım(askeriye,pilotluk,gemi kaptanlığı).Ama yıllar geçtikçe kabulleniyor insan ve içinde bulunduğu ortamda en iyisini yapmaya çalışıyor.Ben skolyozumun sıkıntılarını hala yaşıyorum.Ama yenildiğimide düşünmüyorum.Liseyi bitirdim.Kamudan emekli oldum.Sende lütfen mücadele et.Bırakma kendini.

Hastalık seni inadına kuvvetlendirmeli. En güçlü insanlar hayatta mücadele edecekleri şeyleri çok olan insanlardır. Bana kalırsa sizde olaya böyle bakmalısınız ve kişinin savaşta en büyük başarısı psikolojisinin gücüne bağlıdır. Unutmayın, hastalık düşmanımız ve bize düşen onu yenmek, ona esir düşmek değil. Saygılarımla...

Benim kızım geçen yıl ameliyat oldu.2 yıl korse taktı. Yüzme masaja rağmen derecesi 35 den 50 ye çıktı .kaçış yoktu ameliyat oldu.iyiki oldu .doktorumuz istanbulda ahmet alanaya ameliyat olduk.son derece isinde başarılı. skolyoz ameliyatında 1 numara.guven verici, iyi bir usta.kizim şu an çok iyi eğriliği hiç kalmadı. Biz hiç ümidimizi yitirmedik. bilakis bunu bir hastalık olarak görmedik. Kızım suan 17 yaşında hertürlü hareketi yapabiliyor.hareketlerinde kısıtlama yok.genc yaşta ameliyat olmasi avantaj.boyu uzadı sadece hafif izi var.onuda hiç sorun etmiyor.dedigim gibi hertürlü hareketi yapıyor.sizleri biraz aydinlatabildiysem ne mutlu bana. ..yani hayatı kendinize zindan etmeyin.herseyin çaresi var....

Hayattan nefret etme ve yuzmeye devam et.Bendede muskuler distrofi var ve yillardir yuzuyorum gercekten cok etkisi var.Bir hayal yikilir oburu baslar hem hala bir sansin var.Daha 17 yasindasin yuzmeyle ve egzersizlerle bu isin ustesinden gelebilirsin.Bu arada bende 17 yasindayim.Vucudunda iz kalmis bunlar cok onemli degil.Benimde bacaklarimda kaslarim var.Hani normal birsey degil buyuk biraz bu soyledigim biraz sacma gelicek belki ama dar paca pantolon giymeyi gectim ispanyol paca pantolonlar bile bazen cok kotu duruyo.Hastaliklar gelip gecer bizlere dusen umudumuzu kaybetmeyip yola devam etmek hastaliklar basimiza gelmeseydi eger bugunki kisiligimizde olamazdik.Umudunu yitirme bu hayat oyununda bizi bir tek o kurtaricak.

Hayattan nefret etme ve yuzmeye devam et.Bendede muskuler distrofi var ve yillardir yuzuyorum gercekten cok etkisi var.Bir hayal yikilir oburu baslar hem hala bir sansin var.Daha 17 yasindasin yuzmeyle ve egzersizlerle bu isin ustesinden gelebilirsin.Bu arada bende 17 yasindayim.Vucudunda iz kalmis bunlar cok onemli degil.Benimde bacaklarimda kaslarim var.Hani normal birsey degil buyuk biraz bu soyledigim biraz sacma gelicek belki ama dar paca pantolon giymeyi gectim ispanyol paca pantolonlar bile bazen cok kotu duruyo.Hastaliklar gelip gecer bizlere dusen umudumuzu kaybetmeyip yola devam etmek hastaliklar basimiza gelmeseydi eger bugunki kisiligimizde olamazdik.Umudunu yitirme bu hayat oyununda bizi bir tek o kurtaricak.

Ben de 17 yaşındayım ama bunun seni bu kadar çok etkilemesine izin verme benim de 53 derece skolyozum vardı geç fark ettiğim için ameliyat şart dediler Akif Albayrak ameliyatı gerçekleştirdi ve gerçekten çok iyi bi doktor bana 6 ay-1 yıl sonra tamamen iyileşiceksin ve yapamayacağın tek şey kamburunu çıkarmak dedi ister basket oyna ister kayak yap dedi bence sen de hayallerinden vazgeçmek yerine çaresini ara çünkü daha 17 yaşındayız her şey yeni başlıyo

Üst Alt