Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hastalıklarınızda yada günlük hayatınızda kullanıp memnun kaldığınız bitkiler var mı?

yasemin sena

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
:) hastalıklarınızda ya da günlük hayatınızda kullanıp memnun kaldığımız bitkiler nelerdir?

Bitkileri doğru kullanmak lazım bana fayda eden size fayda etmeyebilir.Ben genelde bitki çayı olarak ada cayı veya ıhlamur içerim, vucuttaki fazla suyu atıyor, mesaneyi çalıştırıyor.

kışın soğuk günlerinde üst solunum enfeksiyonlarında kullandığım bir tarif

yarım litre kaynamış suya bir tutam zencefil, bir tutam zerdaçal,bir tutam meyan kökü atılır .bir iki dk daha kaynatılır ,demlenince süzülür.tercihe göre sıcak ve ya ılık içilir, şeker kullanmayınız.isteğe göre bal karıştırılabilir.
Afiyetle için:)

evet bu konuda haklısınız faruk 34 bey ama ortalıkta bir sürü bilgi kirliliği var.en azından kullananların yorumları bizleri aydınlatabilir.buradaki bilgilerden yola çıkarak doğru olarak bildiğimiz yanlışlarıda düzeltebiliriz.mesala ben arasıra adaçayı içeri ama mesaneyi çalıştırdığını bilmiyordum şimdi öğrendim:)

Bugüne kadar gördüğüm en inanılmaz etki karaciğeri yenileyen Milk Thistle (Deve Dikeni) bitkisel kapsülünde oldu.
Karaciğere faydalı olduğu bilinen ve en yaygın tüketilen enginarın 10 misli daha güçlü etkiye sahip olduğunu söyleyebilirim. Milk Thistle (Silymarin Extract) olarak geçiyor adı.

yasemin sena zencefilli bir tarif vermiş, benim de taze zencefilli çok güzel tariflerim var şu soğuk kış günlerini sıcacık geçirtecek, içinizi ısıtıp hasta olmanızı engelleyecek ama içinde hep içki var..

karanfil

karanfil müthiş bir dezenfekte edici ,yorgunluk giderici bir bitki . dışarıya çıkarken ağzıma alır ,bir süre şeker gibi emdikten sonra atarım.aroması çok hoş dışardan gelen mikropların vücuda girmesini engeller.her daim yanımda bulunur çantamda,montumun ceplerinde arada atarım ağzıma fakat yutmam karanfil tohumları iştahı açar ,kilo almak isteyenler yutabilir.
arada birde sıcak çayın içine 8-9 tane atarım içerim insanı müthiş dinlendiriyor.denemenizi tavsiye ederim

bugüne kadar içtiğim en iyi ağrı kesici kırkkilit otu diğer adı at kuyruğu bunu 15 gun içip 15 gun bırakıyoruz. ve böyle 1 yıl devam ediyoruz benım skolyoz ağrım kalmadı lise sonda okula bile gidememiştim ağrıdan artık hiç ağrım yok. yapılışı: 1 bardak şişe suyunu kaynatıyoruz fokurdayınca 1 çay kaşığı ot atıyoruz içine ,5 dakika da böyle kaynatıyoruz sonra içinden otları alıp sabah akşam ılık olarak içiyoruz.

Deve dikeni çiçeği topladım içilirmi

Üst Alt