Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Havuz terapisi uygulayan fizik tedavi hastane tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

hasato

Üye
Konular
38
Reaksiyonlar
2
kolay gelsin dostlar beyin kanamasına bağlı kısmı felç ile mücadele ediyorum samsunda fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesinde tedavi görüyorum dürüst olayım burada farklı hastanelerde tedavi gören çok hasta ile tanıştım hepsi en memnun oldukları yerin burası olduğunu söyledi fizyoterapistler çok çok ilgili dört buçuk saate yakın tedavi görüyorum fizyo terapistler fazlasıyla bilgilive güleryüzlübaston yardımıyla da olsa yürüyorum kendi işimi hallediyorum

benim durumumda hidroterapinin (havuz terapisi) çok faydalı olabileceğini duyuyorum okuyorum ancak burada yok ayrıca el robotunun da kullanılabileceğini okudum ancak oda mevcut değil bu noktada ekipman olarak daha donanımlı hastane arayışına girdim bu konuda deneyimli arkadaşların yapacağı yönlendirme çok çok işime yarayacaktır. ilginiz için teşekkür ederim

Bende tümör ameliyatından sonra sol hemipleji oldum İstanbul’a gitmeyi düşünüyorum bi hafta tedavim kaldı Ankara dayım kolum iyileşiyor fakat elde bi gelişme olmadı ayağımı da sınırlı kullanabiliyorum eskisi gibi esnek değil fakat hala güçsüz ondan olabileceğini düşünüyorum romatem e gideceğim bu arada araştırın isterseniz

Requaizen06

benimde sol taraf kısmi felç baston yardımıyla yürüyecek kadar toparladım şükür benimde sol el parmaklarım sıkıntı sıkıyorum ancak açamıyorum zaten bu tarz olaylar da en geç cevap veren bölüm kol ve eldir. o yüzden parmaklarıma çok takılmıyorum çünkü yapabilecek bir şey yok şu noktada bu sıralar protez yada biyonik çözüm var mı diye araştırıyorum genelde protezler uzuv kayıplarında kullanılıyor ancak giyilebilir teknoloji her geçen gün ilerliyor . bu arada trabzon maçka da bulundan fizik tedavi hastanesine de çok iyi diyorlar havuzu da mevcutmuş

hasato

aynı durumdayız sanırım elde kasılma var ben istirahat ateli kullanıyorum sürekli kasılmaması için Samsun’da dediğim merkez var sanırım ayaktan tedavi de 70tl ekstra ücret alıyorlar gelişmiş bir yer havuzlu robotik tedavi vs geçmiş olsun

Requaizen06

benimde el parmaklarım da spastite var aşırı değil ancak hafif yumruk yapmışım gibi duruyor (yürüken birazdaha artıyor) ayak bileğimde de spastite var dışa burkulmaya sebep olacak şekilde o yüzden yere düz basabilmek için refleks afo kullanıyorum daha iyi çözümler var silikon afo gibi ancak samsunda bu işi kaliteli yapacak medikal yok samsun romatem de havuz aktif mi bilmiyorum yarın arayıp bilgi alırım ayrıca tms olarak adlandırılan destek tedavi var beyin hücrelerini dışarıdan manyetik alan ile uyarıyorlar daha çok iyileşme sürecini hızlandırıcı tedavi maalesef samsunda yok araştırmanı tavsiye ederim ancak bu tedaviyi nöroloji uzmanlarının yapması öneriliyor araştırırken buna da dikkat et

hasato

O tedaviyi duydum ama sorarım İstanbul’a gidince pahalı bi tedavi siye biliyorum bakalım eski saglıgımıza kavuşmaya calısıcaz

Requaizen06

ÇOK pahalı bir tedavi değil araştırınca beni de bilgilendirirsen çok sevinirim uzun süredir araştırıyorum ancak başka ilde bu tedaviyi yapacak işin ehli güvenilir doktor bulmak kolay değil şunu belirteyim ama moral bozma umutsuzluğa düşürmek gibi olmasın yüzde yüz eskisi gibi olmamız günümüz tıp ve teknolojisi ile mümkün değil muhakkak bir etkisi kalacaktır ben kimseye ihtiyaç duymadan hayatımı devam ettirsem yeterli görürüm eskisi basket oynamasam da halısaha maçı yapasam da çok büyük eksiklik olarak görmem senin olay olalı ne kadar oldu epilepsiye için kontrol amaçlı ilaç kullanıyor musun?spastite için botoks tedavisi var bilmiyorum bu konuda bilgin var mı

@hasato

Biliyorum herşeyi Ocak'a oldum iyileşen çok yalnız tamamen özellikle gençlerde doktorlarla görüşmek lazım tedaviler için bilgilendiririm seni gidince

Keppra kullanıyorum sen düşünme tamamen iyileşecem diye odaklan beyin kendini yenileyen bir organ sadece hasara bağlı dediğin iyileşme süreci azsa hızlı çoksa yavaş iyileşiyor TMs Tedavisi elinde hiç hareket olmayan hastalarda başarılı değilmiş bu arada burda en önemli şey moral beyin hücreleri stres altında fazla plastite sağlayamıyor numaramı özel mesaj olarak vereyim konuşmak isterseniz yazarsınız istediğiniz vakit

Üst Alt