Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayata mola vermek...

Konular
8
Reaksiyonlar
0
Çocukluğumda böyle bir şey hissettiğimi hatırlamıyorum. Gençlik yıllarımda çok yoğun yaşamama rağmen gene hissetmedim. Artık orta yaştayım yaştan mıdır, yorgunluktan mı yaşadıklarımdan mı bilemiyorum hayata mola vermek istiyorum.
Herhangi bir saatte yanımdan geçen bir arabaya binip sonsuz bir yolculuğa çıkmak istiyorum. Araba siyah olacak Ben yürürken yanımda duracak hiçbir şey söylemeden bineceğim ve devam edecek . Denizin dağın ve süper ince altın gibi kumların olduğu bir yere götürecek beni. Medeniyet gerektiği kadar olacak. Mesela elektrik, su, ateş olacak ama hiç beton bina olmayacak hatta bina olmayacak . Bir ada hayal ediyorum Adaya arabayla nasıl geldin demeyin benim hayalim geldim işte. Adada bir göl var göle dökülen bir şelalede tabi ki ve bu gölün kıyısında güzel küçük ahşaptan yapılı şirin bir ev. Evde ihtiyaçlarımı karşılayabileceğim kadar eşya olsun fazlasını istemiyorum. Adada doğanın sesleri hariç başka seste istemiyorum. Benden başka insan olmasın ama iletişim kurabileceğim hayvanlar olsun. Televizyon, bilgisayar, telefon istemiyorum. Ama bol miktarda kitabım olsun neyi merak ediyorsam elimin altında bulmalıyım. Aynı zamanda yazı yazabilmek içinde daktilo falan olmalı, belki roman falan yazarım bellimi olur. Çevrede hiç insan yok kim okuyacak ki yazdıklarını demeyin okunmasa bile bazen yazmak insana çok iyi gelebiliyor. İstediğim saatte yatıp istediğim saatte kalkmak, istediğim saatte istediğim şeyleri istediğim kadar yemek, denizde korkusuzca sınırsızca yüzmek istiyorum. Ben yüzerken etrafımda balıklar olsun hatta onlarla yarış yapalım. Adada birde sıcak su kaynağı olmalı aynı sauna gibi istediğim zaman sıcak göle girip gevşeyebilmeliyim. Çok sürmez bundan da sıkılırsınız diyorsunuz olsun moladan sıkılana kadar Hayata mola vermek istiyorum …

Öyle güzel anlatmışsınız ki insanın ebedi mola veresi geliyor.
Bu molayı her yıl yapabilirsek daha sağlıklı olabileceğimizi düşünüyorum. Fiziksel yaşlılıktan olduğunu düşünmüyorum. Yaş ilerledikçe sanırım beklentilerimiz azalıyor. Ya da beklentilerimiz değişiyor.
Bu yazıyı sabahın ilk saatlerinde okumak güzel oldu.
Kaleminize sağlık.

Üst Alt