Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hayata tekrar gülümseyebilmek

Sema

Aktif Üye
Konular
75
Reaksiyonlar
0
[FONT=Verdana][SIZE=1]
sharbatgulaiq0.jpg
[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]Yayın dünyasında en fazla bilinen fotoğraf ünvanına sahip meşhur “Afgan kızı” nın fotoğrafçısının ülkemize geldiği bu günlerde Afgan kadınlarının yaşadığı dram gerçekte bu fotoğrafta göründüğünden çok farklı. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]Afganistan ve Pakistan’da yaşları genelde 14-25 arasında değişen , okumak isteyen ve bunun için sokağa çıkan kadınların yüzü asitle yakılıyor. Kadını eşyadan veya ahırdaki hayvanından farklı görmek istemeyen erkeklerin marifeti bu . Genelde baba, abi, eş, nişanlı gibi tanıdık bildik erkekler tarafından yapılması da işin psikolojik boyutunun ne kadar derin izler bıraktığının göstergesi. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]İtalya’nın destekleriyle kurulmuş [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]http://www.depilexsmileagain.com/index.htm[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] adlı yardım kuruluşu , yüzü asitle yakılmış kadınlara destek veriyor. Psikolojik destek , plastik cerrahi , makyaj ile hayata dönmeleri sağlanıyor. Kendilerini yakan ellere muhtaç olmamaları için meslek edinmeleri sağlanıyor . [/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]İşte hayata tekrar dönmüş bir Afgan kızı ;[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]
makyaj1.jpg
[/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]Site fotoğraf galerisindeki fotoğraflara yüreği dayanmayan bakmasın , ben hala etkisinden kurtulmuş değilim.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2]Sabah işe gelmek üzere hazırlanırken, dün gördüğüm fotoğrafların o iç burkan , dehşete düşüren ruh halinin etkisiyle aynaya bakıp makyaj yapabilmek , güzel görünmek duygusu beni çok rahatsız etti. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]Güzel ülkem , her sıkıntına zorluğuna rağmen seni çok seviyorum .[/SIZE][/FONT]

yıllarca ruslarla savaştılar..sonra yıllarca kardeş kavgaları ve nihayet emperyalist abd..yaktı yıktı afganistanı..kimin eli kimin cebinde .belli değil..bu savaşta ve tüm savaşlarda olan çocuklara yaşlılara ve kadınlara oluyor...dinle imanla okumakla alakası yok... peygamber ömründe kadına el kaldırmamıştır...bu hiç bir dinin emri olamaz...

İki süper gücün,karşılıklı menfaat ve çıkarları doğrultusunda binlerce masum insan yok oluyor veya sakat olarak hep eksik yaşamak zorunda kalıyorlar.Afganlılar,Iraklılar,Filistinliler,Çeçenler,Kırgızlar,Özbekler ve Uygurlar daha niceleri bu çıkar güçlerine malesef meze olmaktalar.Bizim Türkiye olarak daha duyarlı ve aktif olmamız gerek.Bu güç Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi damarımızdaki asil kanımızda mevcut,yeterki doğru kullanalım.

Afganistandaki yaşanan olaylar. Oradakilerin islamı ne kadar yoz olarak görüp yaşadıklarınını bu resimler çok açık bir şekilde ortaya koyuyor.Bütün bu yaşananlar din adına olunca insan ürperiyor.Sevgili sema çok güzel bir konuya temas etmişsin ellerine sağlık.Konuyla alakalı değil ama ilk gösterdiğin resimdeki kız çocuğunun şu anki hali bu.

eqt66s.jpg

Söylenecek hangi söz kafi gelir ki bu zalim aptal beyinlere? Kendilerinin sandıkları, kendilerinin istedikleri gibi kullanacaklarını sandıkları ama sahibi asla olmadıkları, olamayacakları o bedenleri asitle yakmanın nasıl mantıklı bir açıklaması olabilir ki? Bir yüze asit dökmek... "Kadınların yüzünü beton mu sandılar, kirli bir lavabo mu, kirli bir tuvalet mi sandılar?" ki öyle yakıcı bir maddeyi onların yüzüne serptiler?
Bir kadın yüzü beton kadar dayanklı mıydı? Asitler delip geçmez miydi yoksa afgan diyarında o yüzleri? Aptalca sorular sorduğumun farkındayım. Soruların da canı cehenneme diyor o kadınların yüzüne dökülen asitleri; dökenlerin, döktürenlein, izleyip sessiz duranların, bu zulmün parçası olan her şeyin beyinleri içinde saklı olan köhneleşmiş,bidat,sapıkça,alçakça,canice,akılsızca,barbarca zihinlerine döküyorum. lanet olsun öyle ezbere, öyle zihne, öyle mantığa, öyle köhneleşmiş bidat inanca. Kökü kurusun zulmün!

Bu fotoğrafları görene kadar yüzüne asit dökülmüş bildiğim tek kadın , şarkıcı Bergen'di. Psikopat eski kocası en sonunda kurşunlayarak öldürmüştü. Afganistan'daki bu vahşetin vehameti bu psikopatlığın normalmiş gibi yaygın olması durumu.
Söylenecek hiç bir söz yeterli gelmez , aynen asit dökmek lazım bu zihniyete :(

Onların inandığı din kesinlikle bizim inandığımızdan çok farklı aynı inanışa ve yaşama sahip değiliz,iyikide değiliz !!! Allah yardımcıları olsun oradaki hemcinslerimizin ve halimize gerçekten binlerce kez şükür...

Keşke elimizden daha fazlası gelse :(

Din adına holiganlık yapan insanları kınıyorum... Bir şey unuttum, ayrım yapmadan tüm holiganları kınıyorum.

Bugün başka bir vahşet haberi daha okudum gazetede ;
Burnu kesilen Afgan kız artık gülüyor !
12 yaşında babası tarafından borcuna karşılık evlendirilen , eşi tarafından zorla başkasıyla evlendirilmek istenen , kabul etmeyince de burnu ve kulakları vahşice doğranan 19 yaşında bir Afgan kızı . Time dergisine kapak olmuş ve yardım kuruluşları tarafından tekrar hayat döndürülmüş.

Bunu yapan insan dışı varlığa aynısını yaptırım olarak uygulayacaksın :rolleyes:

Üst Alt